Otobüs Şoförü

19 yaşındaki genç kız cumartesi gecesi evine dönerken otobüse bindi.

Birden bire otobüsün durduğunu gördü. Üstelik, otobüsün tekrar hareket etmesi için uzun süre beklemişti.

Otobüs şoförünün neden durduğunu anladığında ise duygulandı ve boğazı düğümlendi. Daha sonra olanları Facebook profilinde paylaştı. Gönderisi bir gün içinde binlerce beğeni aldı ve yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Tina'nın boğazının düğümlenmesi ve insanların beğenisi toplayan bu olayın asıl nedenini öğrenince siz de aynı duygulara kapılacaksınız.

İşte gönderisi:

“Sanırım az önce dünyadaki en iyi otobüs şoförüyle karşılaştım. Belalı birkaç tip ve bir kadın otobüsten indikleri sırada ben hala otobüste oturuyordum. Şoförün, otobüsü belli bir süre beklettiğini gördüm ve nedenini sordum. Şoför ise, otobüsten inen kadının eve girdiğini görene kadar rahat edemeceğini söyledi. Dediğini de yaptı. Kadın evine girip, belalı tipler başka yöne gidene kadar otobüsü bekletti.

Ayrıca, şoför aynı şeyi bana da yaptı. Evime en yakın yerde beni indirerek, eve sağ salim ulaşmamı sağladı. Ne kadar iyi bir adam! Görevinden fazlasını yapıp insiyatif kullanarak, insanlık görevini yerine getiren şoföre teşekkür etmek istedim sadece.”

Olay, İsveç'in bir şehrinde meydana geldi ancak dünyanın herhangi bir yerinde olabilirdi. Şoförün davranışı ise diğer bütün şoförlere ders olacak nitelikte.

Daha fazla hikaye okumak ve yeni hikayeler den haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz

You may also like...