Sevgi

Bundan 80 sene öncesine dair yüzerken, tenis maçı izlerken, kumsalda otururken, ata binerken, kürek çekerken, zeybek oynarken, heykel incelerken, dans ederken, konser izlerken bile fotoğrafı var. Kadınlarla birlikte de var, rakı içerken de. Hatta salıncakta çocuk gibi sallanırken bile fotoğrafı var.. Giyimine kuşamına tarzına bakıyorsun dünyanın moda ikonu sanki!

Çocuklarla, köylülerle onlarca fotoğrafı var.. Ülkesi, devleti, milleti uğruna savaştan savaşa koşmuşluğu da var, kalbine kurşun yemişliği de, dünyanın tüm liderlerini sofrasında konuk etmişliği de var..

Safiye Ayla, Müzeyyen Senar gibi çok değerli sanatçıları dinleyen ve seven bir lider, Ata var. İnanılır gibi değil..

Onun bu millete hediye niteliğinde getirdiği, halkını cahillikten kurtardığı alfabesiyle Ata’ya hakaret etmeye çalışan yobaz ve haysiyet yoksunu, aklı fikri kötülükten geçilmeyen şeytanların mantar gibi çoğaldığı bugünlerde 78 sene önce ebediyete göçmüş Ata’mız ışık oluyor, yol gösteriyor bizlere. Pis yağ kokusu üzerine sinmiş, D Vitamini eksik, hayatı boyunca okuduğu tek eser kıytırık bir gazetenin tek sayfası olan antisosyallere inat..

“Benim manevi mirasım akıl ve bilimdir.” diyen, bir Ata’mız, başkomutanımız olmuş..

Türk halkına verilmiş en güzel, en özel ve en büyük şansmış Atatürk. Bugünlerde kendisine yapılan yersiz hakaret ve iftiralar da Ata’mız için en büyük hayal kırıklığı olsa gerek..

Yokluğu da, savaşı da görmüş Ata’m ama ülkesinin bugünlerini görmek istemezdi eminim.. Bu ülke için, TÜRKİYE için, devleti, milleti için her fedakarlığı yaptı, canını dişine taktı. Bu yüzden seni sevmediler ATAM.

Merak etme, biz ve bizim gibi senin izinden giden insanlar her daim olacaktır. Hep seni seveceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız ATAM..

Onu sevenlerin kalbi, onun cennetidir.

You may also like...