Yaşınız Kaç Olursa Olsun İyi Bir Arkadaş Bulmanın 9 Yolu

Arkadaşlar insanların hayatlarındaki en önemli kişilerdir ancak özellikle ilerleyen yaşlarda yeni arkadaşlar edinmek çoğu zaman oldukça zorludur. hayatla iş hayatınız arasındaki dengeyi tuttururken aynı zamanda sınırlarını aşarak yeni şeyler denemek ya da yeni arkadaşlar edinmek çoğu zaman neredeyse imkansızdır. Tüm bunların yanında işin kötü yanı, yaşınız ilerledikçe yeni arkadaş edinme konusu sizin için endişe verici bir duruma dönüşür.

Yaşınızın kaç olduğu fark etmez. Herkesin daima arkadaşa ihtiyacı vardır ve var olan arkadaşlarına yeni kişileri eklemekten de zarar gelmez. Bunun için biraz daha sosyalleşerek ilk adımı atmanız gerekebilir. İşte bu yolda size yardımcı olacak 9 yol.

Sakin kalın
Sosyalleşip aynı zamanda yepyeni insanlarla tanışmak çoğu zaman zordur ve bu durum sizde paniğe yol açabilir. O yüzden şunu unutmayın: Yeni biriyle tanışırken gergin ve endişeli olmanız son derece normal. Bunu bilip sakin kalın ve sonrasında da yeni birileriyle tanışmanın tadını çıkarın. Her şey ilk adımı atmakla başlar. Biriyle ilk kez diyaloğa girdiğini anda sonrasının çok daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Fırsatlardan yararlanın
Yeni arkadaşlar edinmek için kendinizi fırsat yaratın ya da çevrenizdeki fırsatları iyi bir şekilde değerlendirin. Eğer komşunuzla arkadaş olabileceğinizi düşünüyorsanız çay ya da kahve içmeye çağırabilir, iş arkadaşlarınızla daha samimi olmak istiyorsanız iş çıkışı bir şeyler içmeyi teklif edebilirsiniz.

Müdavimi olabileceğiniz bir mekan seçin

Kendinize sevdiğiniz bir kafe seçin ve buranın daimi müşterisi olun. Baristayla sohbet ederken sosyal hayatınıza dair yapa fırsatını da elde edersiniz. Günler geçtikçe kafe çalışanlarıyla ya da sizin gibi diğer daimi müşterilerle arkadaş olmanız muhtemel.

Konfor alanınızdan çıkın
Normalde yapmayı düşünmediğiniz bir şeyi yapmayı deneyin ve güvendiğiniz alandan sıyrılın. Belki bir resim kursuna gidebilir ya da müzik dersi alabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak için en güzel seçenek belki de budur. Hem bu sayede yeni bir hobi de edinmiş olursunuz.

Seyahat edin
Bilmediğiniz bir yere tatile gitmek her zaman vericidir. Şunu unutmayın, gittiğiniz yerdeki pek çok insan da sizin gibi orayı keşfetmeye gelmiş kişilerden oluşuyor. Böylelikle yeni arkadaşlar edinerek seyahatinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Normalde aynı şehirde yaşıyorsanız sonrasında görüşmek için temeli tatilde atabilirsiniz.

Gönüllü olun
Gönüllü olmak için yapmanız gereken tek şey Google'da küçük bir araştırma yapıp harekete geçmek. Gönüllü olarak çalışmak istediğiniz yeri seçin ve iyilik yaparken sizin gibi olan yeni insanlarla tanışmanın tadını çıkarın.

Akşam derslerine kayıt olun
Gün içerisinde saatlerimizin çoğu iş yerinde geçtiği için sosyalleşmek için çok az zamanınız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. O yüzden iş dışındaki akşam saatlerini daha verimli geçirmeniz gerekir. Hem yeni bir şey öğrenmek hem de sosyalleşmek adına birçok üniversitenin açtığı akşam derslerine kayıt olarak iş dışı vaktinizi çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Evcil hayvan sahiplenin

Eğer bir evcil hayvan edinmek istiyor ve ona bakabileceğinizi düşünüyorsanız çevrenizdeki barınaklardan onları sahiplenebilirsiniz. Böylelikle hem son derece sevimli yeni bir arkadaşınız olur hem de onu gezdirmeye çıkardığınızda yeni kişilerle diyaloğa girip belki de yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Çevrimiçi oyun oynayın
Video oyunlar herkese hitap etmez ama oynamak istediğiniz bir oyun bulduysanız onu kaçırmayın. Bu sayede sanal arkadaşlar edinip belki de bunları gerçek hayatta da görüşebileceğiniz kişiler haline getirebilirsiniz.

Kaynaklar:
Lifehack
Cosmopolitan

You may also like...