VÜCUDUMUZUN SİNYALLERİNİ ÖNEMSEYELİM…

Vücudumuz hakkında yapılan araştırmalar her geçen gün bizi şaşırtıyor. Londra’da yapılan bir araştırmaya göre vücudumuz hayatımızı kurtaracak çeşitli ipucu vermektedir. Önemli olan bu ipuçlarını görmek ve önlem alabilmektir. Uzmanlar, parmakların uzun olmasının bile bir ipucu olduğunu söylerken, detaylara dikkat ederek sağlığımızın koruyabileceğimizi belirtiyorlar.

Dakikada 15 kez ve daha altında nefes alıyorsanız sağlıklı ciğerleriniz vardır. Eğer, 25 kez ve üstü nefes alıyorsanız ciğerlerinizi hemen kontrol ettirin.

Aynada gözlerinizi inceleyin. İrisin etrafında beyaz bir daire varsa kolesterolünüz yüksektir. Hemen kolesterol kontrolü yaptırın çünkü kalp hastalıklarına karşı savunmasız sınız.

Önünüze koyulan 10 eşyayı 10 sn. baktıktan sonra gözünüz kapalı hatırlıyorsanız. Alzheimer riskiniz daha düşüktür.

Yere çizilen 1 metre uzunluğunda bir çizgide denge kaybı olmadan rahat yürüyorsanız vücut ve beyin koordinasyonunuz düzgün işliyordur.

Tırnaklarınızda mavilik veya morluk varsa kalp hastalığı habercisidir. Tırnak üzerinde bombeler, kalınlıklar veya tümsekler varsa akciğerlerinizde sorun olabilir.

Avuç içlerinde kızarıklar veya lekeler varsa karaciğerinizi kontrol ettirin.

Kollarınızı yere paralel bir şekilde uzatın. Bu pozisyonda elleriniz titriyorsa tiroid sorununuz olabilir.

Doğduğunuzda 3 kilogramın altındaysanız, kalp hastalıklarına karşı açıksınız demektir. Kalp kontrolü mutlaka yaptırın. Ayrıca göbeklenme ve bel çevresinde yağlanmanız varsa, kalp krizi geçirme olasılığınız yüksektir.

Sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı varsa hemen şeker kontrolü yaptırın. Diyabetin baş belirtisi, sık idrara çıkmaktır.

Nabız atışınız ne kadar yavaşsa o kadar fazla yaşacaksınız demektir. Nabız atışı 70’in altında olanlar daha uzun ve sağlıklı yaşarlar.

İşaret ve yüzük parmaklarınız aynı uzunluktaysa kalp krizi geçirme oranınız yüksektir.

Başparmağınız ile ayak bileğinizin arka kısmına bastırdığınızda bir çukurluk oluşuyorsa, kalp, akciğer ve böbreklerinizi kontrol ettirin.

Dişleriniz çok sık çürüyor ve fırçalarken kanama yapıyorsa kalp hastalıklarına açıksınız demektir.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR