Mizahi Bir Anlatımla Kadın ve Günlük Halleri

Şimdiye kadar kadınların günlük hayatlarını konu alan birçok karikatür veya köşe yazısı okumuş olabilirsiniz. Ancak bu kadar eğlenceli bir gündelik yaşam makalesi okumadığınıza eminim! Şöyle ki kadın yaradılış açısından erkekten çok daha farklı bir yapıya sahip olduğu için gün içerisindeki faaliyetleri de bir o kadar farklı ve eğlenceli. Örneğin; yataktan kalkar kalkmaz aynaya koşarak saçlarını düzeltmek gibi…

İkinci işimiz ise pijamalardan kurtularak, günlük fakat şık kıyafetlerimizi giymek. Bu sırada çoktan çaycının düğmesine basmış ya da kahvemizi yapmışızdır. Genellikle atıştırmalıklardan hoşlanan bayanlar, bir tostla kahvaltı problemini çözdükleri için mutfaktaki işleri kısa sürer. Ancak doğası gereği düzenli olmayı seven biz kadınlar, her an biri gelebilir paniğiyle evi toparlamadan yapamayız. Yatak düzeltilir, kıyafetler yerlerine kaldırılır, oturma odasındaki fazlalıklar alınır derken enerjimizin düştüğünü hissederiz ve kendimizi kuaför salonunda buluruz.

Şimdiye kadar kadınların günlük hayatlarını konu alan birçok karikatür veya köşe yazısı okumuş olabilirsiniz. Ancak bu kadar eğlenceli bir gündelik yaşam makalesi okumadığınıza eminim!

Kadın ve Bakım Arasındaki İlişki

Bakımlı olmak her kadını mutlu eder, tarzımızı yenilemek ya da saç stilimizi değiştirmek bile bir kaynağıdır. Özellikle ev hanımları için bakım tamamıyla özgürlüğü ifade ediyor diyebiliriz. Ev kadını profilinde genellikle gündelik yaşam, kendi kurmuş oldukları alan içerisinde geçer. Bu nedenle yenilenme içgüdüsü ile hareket eden kadın, saçında veya makyajında değişiklikler yaptırarak özgürleşmeye çalışır. İş sahibi bayanlar ise zaten bakımlı olmayı çoktan öğrenmiştir ve günlük yaşamları içerisinde profesyonel bir şekilde eyeliner çekebilir. Aynı şekilde bakmadan rujunu tazeleyebilir ve dağılan saçlarını hızlıca ilk haline getirebilir.

Bakımlı olmak her kadını mutlu eder, tarzımızı yenilemek ya da saç stilimizi değiştirmek bile bir mutluluk kaynağıdır. Özellikle ev hanımları için bakım tamamıyla özgürlüğü ifade ediyor diyebiliriz.

Eve Geri Dönüldüğünde Yapılan İlk Şey!

Kadın, rahat olmayı seven bir varlıktır. Buna bağlı olarak da eve ilk girdiğinde, üzerindekilerden kurtularak rahatlamayı tercih eder. Sağa sola fırlattığımız tişörtleri, pantolonları, tokaları toparlamak için dakikalarımızı veririz ve modumuzun düştüğünü hissederiz. İşte tam bu anda aklımıza ya ya da bir dilim pasta gelir =) Her ne kadar iç sesimiz kilo kontrolü dese de, genellikle tatlıyla olan imtihanlarımızda sınıfta kalmayı başarırız.

Kadın, rahat olmayı seven bir varlıktır. Buna bağlı olarak da eve ilk girdiğinde, üzerindekilerden kurtularak rahatlamayı tercih eder. Sağa sola fırlattığımız tişörtleri, pantolonları, tokaları toparlamak için dakikalarımızı veririz ve modumuzun düştüğünü hissederiz.

Tatlıyla Olan Mücadelemiz

Tatlı krizlerimizin fizyolojik veya nedenleri olabilir. Ancak biz nedene bakmaksızın hızla düşen kan şekerimizi dengelemek için dolapta pasta veya çikolata arayışına girmişizdir bile. Yanında kahve olmazsa olmaz tabi. Bu sırada eğlenceli videolar izlemek, televizyonu karıştırmak ya da bir arkadaşımıza gün içerisinde olup biteni anlatmak en sevdiğimiz aktiviteler arasında yer alır.

You may also like...