Hikaye Değil Sadece Gerçekler

1- FETULLAHÇI ÇETE BEDAVA ARSA KAPMAYA ÇALIŞIRKEN

– Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu Osman amca. Senin İzmir'deki arsanı istiyoruz.

– Satarım. Fiyatta anlaşalım yeter ki..

– Yanlış anladınız, biz arsayı satın almak istemiyoruz, sadece istiyoruz.

– İstiyoruz ne demek? Bedava mı?

– Bedava değil, Allah rızası için. Yani cennet karşılığı, Rasulullah'a komşu olman mukabilinde.

– Nasıl yani?

– İzah edelim efendim. Öncelikle belirtelim ki, ‘Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri'nin size selamı var. Üç gün önce Rasulullah'ı rüyasında görmüş. hocaefendimize demiş ki: ‘Osman'a benden selam söyleyin. Torbalı'daki 20 dönümlük arsayı Allah rızası için, ‘civanmert muhabbet fedailerinin yetiştirilmesi adına' cemaate bağışlasın ama hiç para almasın. Eğer bunu yaparsa cennette bana komşu olacak.'

(Ağlaşmalar)

2- OSMAN AMCADAN BEDAVA KAPATTIKLARI ARSAYA OKUL YAPTIRIRKEN

– Selamun aleykum Mahmut amca.

– Aleykum selam.

– Osman amcanın ‘Allah rızası için' bağışladığı Torbalı'daki arsaya okul yaptırıyoruz. Bu okulun kaba inşaatını yapmanızı istiyoruz.

– Nasıl yani? Hiç para almadan, karşılıksız mı?

– Karşılıksız olur mu? Allah rızası için. Bundan büyük karşılık mı olur? Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin size selamı var. Dün gece Rasulullah'ı rüyasında görmüş. Peygamber efendimiz ona demiş ki: ‘Mahmut'a söyleyin okulun kaba inşaatını bitirsin. Tabi eğer cennette bana komşu olmak istiyorsa.'

(Ağlaşmalar)

3- ARSA VE OKUL BEDAVAYA GELMİŞTİR VE OKULA KENDİ CEMAATLERİNE MENSUP ÖĞRETMENLER ALINACAKTIR:

– Hoşgeldiniz muhterem öğretmen kardeşlerim.

– Hoşbulduk efendim.

– Biliyorsunuz bu okulu hayırseverlerin bağışlarıyla inşa ettik. Osman amca arsayı bağışladı, Mahmut amca kaba inşaatı bitirdi, topal Muhittin dayı ince ustalıkları halletti, cemaatimize mensup ustalar boya ve alçı işlerini ücretsiz yaptılar, mobilyacı esnaf tahta ve sıra ihtiyaçlarımızı karşıladı. Anlayacağınız herkes elinden geleni yaptı ve beş kuruş harcamadan okulu eğitim-öğretime hazır hale getirdik. Allah rızası için ücret almadan okulumuzu bu hale getiren ‘civanmert' insanlarımızdan Allah bin kere razı olsun diyorum.

– Amin efendim.

– Muhterem arkadaşlar, şimdi sıra sizde. Bu okulda siz görev yapacaksınız. Ama fazla para beklemeyin.

– Ailemizi geçindirebilir miyiz?

– Orasını bilemeyiz. Asgari ücretle çalışacaksınız. Fakat bu emeğinizde ‘Allah rızası' var. Cennet var. Zorluk var ama Rasulullah'a komşu olmak var.

– Nasıl yani?

– Şöyle izah edeyim çocuklar. Hocaefendi'nin sizlere selamı var. Dün gece rüyasında Rasulullah'ı görmüş. Peygamberimiz, Hocaefendi'ye demiş ki: ‘Okul inşaatı bitti ama mücadele asıl şimdi başlıyor. O okulda öğretmenlik yapacak civanmert delikanlılara söyleyin, sizden fazla ücret almasınlar. Ne kadar kanaat ederlerse bana o derece yakın olacaklar. Kim daha az ücret alırsa o bana cennette komşu olacaktır.'

(Ağlaşmalar)

4- BEDAVAYA ALINAN ARSA ÜZERİNE BEDAVADAN KONDURULAN VE ÖĞRETMENLERİN ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞACAĞI OKULA ÖĞRENCİ KAYDEDERKEN

– Hoşgeldiniz efendim

– Hoşbulduk muhterem. Çocuğumu okulunuza kaydettireceğim de, yıllık ücretiniz ne kadar acaba?

– 25 bin TL efendim.

– Oha, tbbbbrrrr, çüşşş!

– Bu ne biçim ağız beyefendi?

– Anadolu halk ağzı. Bu ne kardeşim? İnin biraz.

– İnemeyiz efendim. Fiyat bu.

– Kardeşim, Allah rızası için indirim yapın, benim durumum çok iyi sayılmaz.

– Allah rızasını bu işe karıştırmayın beyefendi. Burası hayır kurumu değil, eğitim yuvası. Paranız yoksa gidin devlet okuluna kaydedin çocuğunuzu.

– Ben sizin cemaattenim. Çok kere ‘himmet' toplantılarına katıldım. Orada hep ‘Allah rızası' için okul açtığınızı söyleyerek yardım topluyorsunuz. Okulu bedavaya getirmek için ‘Allah rızası' sözünü ağzınızdan düşürmüyorsunuz da, öğrenci kaydederken ‘Allah rızası' sözünü duyunca neden afallıyorsunuz?

– Çıkın odadan, paranız olunca gelin. Hizmet ediyoruz burada. Zaten dün gece Hocaefendi hazretleri Rasulullah'ı rüyasında görmüş. Peygamberimiz demiş ki: ‘Parası olmayanlar çocuklarını devlet okuluna kaydetsinler, fiyat düşürmek için okulun idarecilerini zorlamasınlar.' Peygamber böyle demişken siz herhalde fiyatı indirmemizde ısrarcı olmayacaksınız öyle değil mi muhterem? Ooooo buyursunlar efendim. Hoşgeldiniz hanımefendi, nasıl yardımcı olabilirim.

– Kızımı kaydettireceğim kolejinize. Yıllık ücretiniz ne kadar acaba?

– 25 bin TL. Yemek ve ulaşım için de 5 bin TL. Toplam 30 bin efendim.

– Ay çok iyiymiş. Hemen kaydedin lütfen. Ne güzel hizmet!

– Sizin gibi kıymet bilen insanların varlığı bizi memnun ediyor efendim. Amacımız hizmet, sadece hizmet. Başka hiçbir derdimiz yok hanımefendi.

(Ağlaşmalar)

5- YIL SONU HESAPLAR KAPATILIRKEN

– Muhsin bey, bu yıl öğrencilerden kazandığımız para ne kadar?

– 45 trilyon 730 bin efendim.

– Giderler ne?

– Yemekhane masraflarını gıda toptancılarından, ulaşımı esnaftan, elektrik giderlerini Muhittin Bey'den, Doğalgaz ve telefon giderlerini Hüseyin amcadan karşıladık.

– ‘Allah rızası için' değil mi?

– Tabii ki efendim.

– Peki gider olarak ne kaldı geriye?

– Öğretmen maaşları kaldı. Öğretmenlerimizin tamamı cemaatimize mensup olduğu için onlara verdiğimiz maaşların toplamı 1 trilyon 250 bin TL oldu.

– Bu ne kardeşim? Bu kadar para verilir mi öğretmene? ‘Allah rızası' nerede kaldı?

– Efendim, öğretmen arkadaşlar da zaten aldıkları maaştan her ay 250 TL'yi okula bağışlamış oldular.

– Yani kasada kalan net kar nedir onu söyleyin Allah rızası için?

– 44 trilyon 630 bin efendim. Net karımız bu.

– Bu parayı Western Union ile acilen Pensilvanya'ya havale edin Allah rızası için.

– Pensilvanya'ya mı?

– Evet. Hocaefendi dün gece Rasulullah'ı rüyasında görmüş. Peygamberimiz ona demiş ki: ‘Fethullah! Okulların cirosunu kasada tutmasınlar, sana göndersinler. Ama Western Union ile.'

(Ağlaşmalar)

Ağlaşmalar

Ağlaşmalar….

Yüce Rabbimiz bunların şerrinden korusun!..

You may also like...