Milyonlarca Liralık Vurgun

Geçtiğimiz pazartesi günü Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesine gittim. Aizonai antik kentini gezdikten sonra Şehir merkezine geldim. Yıllardır tanıdığım hatta alışveriş yaptığım bir esnaf vardı. Baktım dükkanı bomboş içinde tek bir malzeme dahi yok. Yanımdaki arkadaşa sordum;

– Hayırdır bizimoğlan bu dükkan niye boş iflas mı etti? ve arkdaşım kısaca özet geçti. Bende sizlerle paylaşmak istedim. Bu olay hikaye veya kurgu değildir.

İddiaya göre Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde yıllardır esnaflık yapan bir adam oldukça güvenilir bir esnaftı. Son zamanlarda sakal bırakmış ve sürekli camiye giderek namaz kılmaya başlamış onun bu hareketi yöre halkının takdirini toplamış ve daha çok güven kazanmıştı.

Çevre köylerden kurban sonu ödemek kaydıyla hayvan toplamaya başlayan ve yıllardır tanıdıkları adama güvenen köylü vatandaş hayvanlarını adama teslim eder. Bu arada çevresindeki durumu iyi olan kişilerden zor durumda olduğunu söyleyerek milyonlarca lira para toplar.  Aslanapa'nın Pazarcık köyünde dolandıramadığı sadece 2 kişi vardır. Geri kalan köylüden para ve kurbanlık hayvan alarak dolandırdığı iddia edilmektedir.

Köylerden topladığı hayvanları satarak nakit paraya çevirir. Ve bir gecede dükkanını boşaltan adam ailesiyle birlikte ortadan kaybolur. Yurt dışına kaçtığı iddia edilen adamın nerede olduğu henüz bilinmemektedir.

You may also like...