MİLYARDA BİR AYNI YERDE BULUŞURSA?

Her insanın kendini tehlikede hissettiği ve hayatta olduğu için şükrettiği zamanlar olmuştur. Ancak acaba gerçekten hayatınız tehlikede miydi yoksa sadece korkunuzun esiri mi oldunuz? Elbette ki korkunç şeyler yaşamış olabilirsiniz fakat ölümden dönen bu insanların başından geçenleri okuyunca ağzınızın açık kalacağına eminiz.

Hırvat müzik öğretmeni Frane Selak hem inanılmaz şanslı hem de inanılmaz şanssız bir insanmış. Ölümle 7 kez dans eden bu adamın hayat hikayesi gerçekten inanılmaz. 33 yaşında kendisinin de içinde olduğu bir tren raydan çıkıp nehre uçuyor, 17 kişi ölüyor fakat Selak kurtuluyor. Sadece bir yıl sonra bindiği uçak düşüyor, kendisi bozuk bir kapıda sıkışıp kalarak otların içine düşüyor, 19 kişi ölüyor, Selak kurtuluyor. Bundan 3 yıl sonra içinde bulunduğu otobüs yoldan çıkıyor, 4 kişi ölüyor, Selak kurtuluyor. 3 yıl arayla, 41 ve 44 yaşındayken 2 kez arabasının motoru patlıyor, Selak yine kurtuluyor. 66 yaşında kendisine otobüs çarpıyor, 67 yaşında da ciddi bir trafik kazası geçiriyor, eh, kurtuluyor tabii. Bunların üstüne bu abimiz 74 yaşında piyangodan 1 milyon dolar kazanıyor.

Bir terör örgütünün Yugoslav Hava Yolları uçağına yerleştirdiği bomba, uçaktaki tüm yolcuların ve çalışanların canını alır, 1 kişi hariç. Hostes Vesna Vulovic düşen uçaktan inanılmaz bir şekilde sağ çıkar. İki bacağı da kırık, kafatası hasarlı ve 3 omurgası kırık olsa da mucizevi bir iyileşme dönemi geçirerek sağlığına tamamen geri kavuşur.

Sahra Çölü'nde 6 günlük bir maratonu kazanmayı hedefleyen Mauro Prosperi, yarış devam ederken çıkan bir kum fırtınasıyla yönünü kaybeder ve çölün ortasında kaybolur. Müslüman bir dervişin türbesine denk gelen sporcu, burada konaklamaya başlar. Uzun süre yetecek kadar yiyecek-içecek bulundurmayan Prosperi bir süre sonra yarasa ve böcekleri yemek, kendi idrarını içmek zorunda kalır. Oradan geçen göçebe bir aile kendisine fark eder ve kurtarır.

2006'da bir demiryolu işçisi olan Truman Duncan, hızla ilerleyen bir trenin altında kalarak 20 metreden daha fazla bir mesafe boyunca raylarda sürüklenir. Neredeyse ortadan ikiye ayrılacak kadar hasar görmüş olsa da mucizevi bir şekilde bilinci açık kalmış ve telefonuyla ambulansı arayabilir. 2 bacağını ve bir böbreğini kaybetse de 6 hafta süren 23 ameliyatın ardından hayatına devam eder.

Üniversitenin Rugby takımını taşıyan uçak karla kaplı bir dağa çakılır. 45 uçaktaki 17 kişi anında ölür. Ancak hayatta kalanlar için zorluklar burada sona ermez. Dondurucu soğukta kısıtlı yiyecekler ile hayatta kalmaya çalışan 28 kişiden 10'u daha zorlu koşullarda hayatını kaybeder. 60 günlük direnişin ardından en iyi durumdaki 2 kişi, diğerlerini kurtarmak için yardım aramaya çıkar ve 12 günün ardından kalan 16 kişi de kurtulur.

Olağanüstü hava koşulları, arabasıyla yolculukta bulunan Jason Sede ve köpeğinin karların ortasına gömülüp kalmasına sebep olur. En fazla 2 günlük erzağı olduğunu bilen ve kimsenin kendisini bulamayacağını fark eden Sede, aşırı zorlu koşullarda 10 kilometreden fazla mesafe kat ederek bir yola çıkmayı başarır ve kurtarılır.

Bir insana yıldırım çarpma ihtimali milyonluk paydalarla ifade edilecek kadar küçükken, bir de o yıldırım çarpmasının ardından hayatta kalmak daha da imkansız gibi. Bir de bunun 1 kez değil, 2,3 değil tam 7 kez gerçekleştiğini düşünün. Roy Sullivan bu alanda Guiness Rekorlar Kitabı'na girmiş bulunuyor. Kırmak isteyeceğiniz bir rekor değil tabii… İşin daha da kötüsü Sullivan daha sonra intihar ediyor. Söylentiye göre sevdiği kadın tarafından reddedilen Sullivan, dayanamayıp kendi canına kıymıştır.

alıntıdır

You may also like...