Kesinlikle İzlenmesi Gereken IMDB Puanı yüksek 10 Gerilim Filmi

İnsanlar uzun saatler çalışmalardan sonra veya gün içerisinde yapacak bir şey bulamayınca genellikle güzel bir film ile vakitlerini geçirmeye karar verirler. Film izlemeye ayırdıkları bu vakitleri herhangi bir şekilde keyif almadığı filmlerle değerli vakitlerini geçirmek elbette ki istemezler.

Bunun için bu yazımızda sizlere kesinlikle izlenmesi gereken 10 korku filmi,  en iyi 10 korku filmi, gerilim filmleri, en iyi gerilim filmleri, korku filmi, gerilim filmleri, gerilim filmi vb. konuları sizler için bu yazımızda sizlere sunduk. Başlıklar hâlinde sizler en iyi gerilim korku filmlerini sıraladık.

1. Inception (2010) IMDb: 8.8  

Birçok gerilim filmi sevenlerin izlediği bu film 2010 yılında izleyiciler ile buluştu. İnsanların oldukça bu filmi sizler için ilk sıraya yerleştirdik. Bu filmde başoyuncu Dom'un rüya gören insanların zihninde ki fikirleri, düşünceleri okuyarak bu düşünceleri istediği gibi kullanıyor. Bu yeteneği ile Dom oldukça ünleniyor. Bu yeteneği sayesinde Dom casusluk mesleğine giriş yapar. Casusluk mesleğinde bulunan Dom'un başından bazı olayları gerçekleşir. Başında geçen bu olaylar yüzünden Dom uluslararası bir kaçak durumuna düşer. Leonardo DiCaprio' nun başrolünde yer aldığı bu filmde, Joseph-Gordon Lewitt, Marion Cotillard, Ellen Page ve Michael Caine gibi dev oyuncular yer alıyor.

Inception (2010)  IMDb: 8.8
Inception (2010) IMDb: 8.8

2. The Usual Suspect (1995)  IMDb: 8.5

Listemizin ikinci sırasında yer alan The Usual Suspect filmi film severlerin oldukça beğenisini alan bir film konumundadır. Birçok kisi tarafından sevilerek izlenen bu film birçok film sever tarafından elbette ki biliniyordur. Bu film tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen bir beğeniye sahip.

San Pedro kentinde bir teknenin bilinmeyen bir kaza nedeniyle kaza sonucu patlaması ile araştırma yapan polislerin olay karşısında karşılarına çıkan sorunlar ile olan olayları anlatıyor.

Bu kaza sonucu patlayan teknede ortaya çıkan uyuşturucu ile insanların bu olay kaza karşında hayatlarını kaybettikleri için tam olaraktan 27 ceset ile karşılaşıyorlar. Yalnızca bu kazalı olaydan ilginç bir şekilde iki kişi sağ kurtuluyor. Bu sağ kurtulan insanlardan birisi Macar asıllı bir terörist değeri ise bir tetikçidir. Olayların geri kalan kısmını film hakkındaki merakınızı gidermeyelim diye yazmıyorum ama izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

The Usual Suspect (1995)   IMDb: 8.5
The Usual Suspect (1995)  IMDb: 8.5

3. ThePrestige (2006)  IMDb: 8.5

Sihirbaz filmi ile aynı zamanda çıkan bu film izleyenlerin oldukça beğenisini çeken bir film hâline geldi. Filmin konusuna bakacak olursak iki illüzyonistin birbirleri ile hem iş hayatında hemde aşk hayatında birbirleri ile olan çelişkileri anlatıyor. Filmin soncuda ise insanların hiç beklemediği bir şaşkınlık ile baş başa bırakıyor. Bu filmi izlemenizi mutlaka öneririz.

ThePrestige (2006)  IMDb: 8.5
ThePrestige (2006)  IMDb: 8.5

4. The Departed (2006)  IMDb: 8.5

İzleyenlerin oldukça beğendiği bir film ola The Departed acemi bir polis ile bir mafya suç örgütünün aralarındaki ilişkiyi anlatıyor. Bu ilişkilerin sonucunda olan olayları oldukça meraklandırıcı bir şekilde film izleyicilerine sunuyor. İzlemenizi mutlaka öneririz eminiz ki bu film sayesinde eğlenceli be heyecanlı saatler geçireceksiniz.

The Departed (2006)   IMDb: 8.5
The Departed (2006)  IMDb: 8.5

5. Old Boy (2003)   IMDb:8.4

2003 yılında izleyenleri ile buluşan bu film izleyenleri tarafından oldukça beğenilmiş bulunuyor. Filmin konusu intikam teması ile işlenmiş bulunuyor. Evli ve bir çocuğu bulunan bir adamın ailesi ile çok mutlu bir şekilde yaşaması ama oldukça sorumsuz olması sebebiyle bazı sıkıntılar yaşamasıdır.

Bu adamın bir gün evine gelirken yolda kaçırılması ile olaylar başlamış bulunuyor. Üstelik kaçırıldığı bugün ailesi için oldukça önemli bir gün. Önemli bir gün olması nedeni kızının olması. Kaçırılan bu adam gözünü hapishanede buluyor. Oldukça farklı olan bu hapishane içinde bulunan eşyalar herhangi bir evden bir farkı bulunmuyor. Bu adam içeride bulunduğu zamanlarda intikam planları yapıyor ve bir gün bu hapisten çıktığında planlarını uygulamaya çalışıyor.

Old Boy (2003)   IMDb:8.4
Old Boy (2003)   IMDb:8.4

6. Spotlight (2015)  IMDb: 8.1

Yakın zamanda çıkan bu film insanlarının oldukça ilgisini çekmeyi başarmış bulunuyor. Bu film 2015 yılında izleyiciler ile buluştu. Bu filmde 30 yıl boyunca cinsel ilişkiye maruz kalan çocukları konu alıyor. Buna göre 30 yıl boyunca bir rahip tarafından cinsel tacize uğrayan çocukların bu konu hakkında makalelerini inceleyen ekiplerin bu konu hakkında korku ve dram dolu hikayelerini gözler önüne seriyor. Oldukça ilgi çekici olan bu film insanlar tarafından oldukça beğenildi.

Spotlight (2015)  IMDb: 8.1
Spotlight (2015)  IMDb: 8.1

7. Prisoners (2013)   IMDb: 8.1

Bu filmde bundan önceki önerdiğimiz film gibi yakın bir zamanda izleyiciler ile buluştu. 2013 yılında izleyiciler buluşan bu film insanlar tarafından oldukça beğenildi.

Gerilim filmlerinde önde gelen isimlerden olan bu film oldukça güzel bir konusu var. Bu filmin konusu şöyle ki Dover ismindeki bir adamın hem kızının hemde kızının yaşıtı olan komşunun kızının ayni zamanda kaybolması ile başlıyor. Bu kaybolama olayı ile ilgili ipuçları bir karavana işaret gösteriyor.

Yalnız ilginç bir şekilde bu olaylar karşında polislerin hiçbir müdahalesi olmuyor. Bu sebepler Dover kendi olayını kendi çözmeye karar veriyor. Bu andan itibaren filmde heyecanlı dakikalarda başlıyor. Mutlaka izlemeniz gereken bir film izlerken oldukça keyif alacaksınız.

Prisoners (2013)   IMDb: 8.1
Prisoners (2013)   IMDb: 8.1

8. Shutter Island (2010)   IMDb: 8.1

2010 yılında yapılan bu film başrollerinde Leonarda DiCaprio gibi usta oyuncular tarafından oynamış bulunuyor. 1954 yılını konu alan bu film soğuk savaşın olduğu bir zamanda bir adli polis ile bir arkadaşını konu alıyor. Bu arkadaşını seri bir katil olan bir adamın kimsenin kaçmaya cesaret edemediği odalardan nasıl kaçmaya başardığını araştırmak için çalışırlar. 

Oldukça soğuk olan fırtınalı bir günün olmadığı bu yerde bu iki arkadaş oldukça zor koşullarda çalışırlar. Soruşturma derinleştikçe hastanede olan Teddy bu hastaneden hiçbir zaman çıkamayacağını sanır. Olayların geri kalan kısmını sizler izleyebilirsiniz. Oldukça zevkli bir film olan bu film oldukça beğenildi.

Shutter Island (2010)   IMDb: 8.1
Shutter Island (2010)   IMDb: 8.1

9. Gone Girl (2014)   IMDb: 8.1

2014 yılında vizyona giren bu film insanlar tarafından oldukça beğeni topladı. Listemizin 9. Sırasında yet alan bu film izleyicileri tarafından büyük bir keyifle izlendi. Gone Girl çiftinin evliliklerinin 5. yılında kutlamalar için hazırlık yaparken bu çiftin başında geçen olayları konu alıyor. Oldukça zevkli olan bu film sizlere eğlenceli dakikalar yaşatacaktır. İzlemenizi büyük bir istekle öneriyoruz. Bu filmi izlerken oldukça eğleneceksiniz.

Gone Girl (2014)   IMDb: 8.1
Gone Girl (2014)   IMDb: 8.1

10. Invisible Guest (2016)  IMDb: 8.3

2016 yılında vizyona giren bu film oldukça yakın bir zamanda izleyiciler ile buluştu. İspanyolların en iyi filmleri arasında gösterilen bu film insanlar tarafından oldukça beğenildi. Ayrıca bu film 2016 yılında en çok izlenen filmler arasında yer almayı başarmıştır.

Asyalı pazarı ile yaptığı büyük antlaşmalar ve oldukça yüksek seviyeli teknoloji şirketleri ile bilinen bu adam yılın adamı seçiliyor. Yılın adamı seçilen Adrian Doria'nın kendini savunma hikayesini konu alıyor.

Oldukça beğeni toplayan bu film sizlere eğlenceli dakikalar yaşatmak için bir biçilmiş kaftan modelini taşıyor. Oldukça seçeceğiz bu filmi izlediyseniz izlemeyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirsiniz. Hem böylelikle sizi artık film gibi konularda zevkine güvendikleri bir kişi olaraktan bileceklerdir.

Invisible Guest (2016)  IMDb: 8.3
Invisible Guest (2016)  IMDb: 8.3

You may also like...