Evlilik Yıldönümü İçin Sürpriz Fikirleri

             hayatımızda verdiğimiz en önemli kararlardan biri. Evliliğimiz ın geri kalanının nasıl geçeceği ile ilgili en önemli etkenlerden biri. Evlilik kurumu için doğru insanı seçmek çok önemli, bunu hepimiz biliyoruz. Hayatımızı birleştireceğimiz doğru insanı bulmak, onunla tanışmak çok özel, çok önemli bir olay. 

Evlilik Yıldönümü İçin Sürpriz Fikirleri
Evlilik Yıldönümü İçin Sürpriz Fikirleri

            Günümüzde evlenmek kadar evliliği sürdürmekte önemlidir. Evlendikten birkaç sene sonra birbirinden bıkan sıkılan insanlarla dolu etrafımız. Peki, neden boşanmalar sürekli artıyor? Bunun en önemli sebeplerinden biri insanların evliliklerine emek vermekten kaçınıyor olması. Evlenme süreci nasıl emek isteyen bir süreçse evlilikte öyle. Evlilik ve evlilikteki saygı, sevgi sürekli beslenmesi gereken bir bitki gibi. Elbette ki bu bitkiye çok fazla su vermekte susuz bırakmakta onu öldürür.

            Evliliğimize değer katmak, eşimizle özel anılarımıza anı katmak gibi olaylar için evlilik yıldönümü sürprizleri bulunmaz bir fırsat. Hem belirli bir tarih için kendimize plan program yapabiliriz hem de bu özel günde olması anımızı daha da özel kılmış olur.

Yıldönümü için bir kaç sürpriz önerisi

1. Yaşadığınız yerden uzaklaşın. Birkaç günlüğüne evinizden başka bir yerde ama yol süresinin zamanınızı almaması için çokta uzak olmayan bir butik otelde yer ayarlayın. Normal yaşamınızdan biraz olsun uzaklaşmak hem sizi dinlendirecek hem de birbirinize daha çok yaklaştıracaktır. Sürekli aynı ortamda olmak zaman zaman insanları sıkabilir.

2. Emek verdiğiniz hediyeler hazırlayın. Böyle özel günlerde hediye almak tabi ki önemlidir ve güzeldir ancak zaman harcanmamış bir hediye bu özel günün havasını kaçırabilir. Bunun yerine para verip alacağınız değil de kendinizin hazırladığı zaman ayırdığınızı gösteren hediyeler hem karşı tarafa değerli olduğunu hissettirecek hem de yıldönümü kutlamanızı daha değerli kılacaktır.

Evlilik Yıldönümü İçin Sürpriz Fikirleri
Evlilik Yıldönümü İçin Sürpriz Fikirleri

3. Yemeğe çıkın. Bir kaç gün başka bir yere gitmek herkesin ayarlayabileceği bir sürpriz değildir. Para ve zaman ayırmak zor olabilir. Çalışan insanlar için özellikle zaman çok önemlidir. Bunu yapamıyorsanız o gece, size özel bir yemeğe çıkabilirsiniz. Gideceğiniz yer daha önceden sizin için değerli olan bir mekân olursa, her şey daha güzel hale gelir. 

Fikir olması için Evlilik yıldönümü hediyeleri için tıklayınız.

            Bu gibi ufak organizasyonlar gözünüze küçük görünebilir ancak böyle ufak sürprizler çiftlerin yaşam kalitesini arttırır ve birbirlerine verdikleri değeri tazelemelerine olanak sağlar. 

Hediye fikirleri için makalelerimize göz atabilirsiniz.

You may also like...