Bitkiler

Bundan üç yıl önce Sivas/Gürün’deki bahçemizde tesadüf bir domates fidesinin kökünün yanında yabani semiz otu filizlenmişti.

Hiç dokunmadım. Aylar içerisinde gördüğüm olgu kökünde semiz otunun filizlendiği domates fidesi tarladaki diğer domateslerden daha fazla büyüdüğünü, geliştiğini hiç hastalanmadığı ve daha fazla ürün verdiğini gördüm. Bu semiz otundan aldığım bütün tohumları ertesi sene diktiğim her domates fidesinin yanına bir SEMİZ OTU tohumu koydum. Sonuç mükemmeldi.

Domatesler hayvansal gübreye bile ihtiyaç duymuyordu.

(LÜTFEN YETİŞTİRDİĞİNİZ BİTKİLERDE OZOT NİTRAT VB. KİMYASAL BARINDIRAN GÜBRELER KULLANMAYIN.İNANIN SİZİN CANINIZI, CANLARINIZI ALAN AZRAİL OLUYORLAR.)

Bu sene merakımdan köklerini görebileceğim şekilde 20 cm kadar kazdım domatesin kökleri 18 cm bitiyordu ama semiz otunun köklerinin sonunu 30 yada 40 cm kazmama rağmen sonunu göremedim. İşin ilginç yanı semiz otunun kökleri ve o köklere ait zilleri domatesin kökleri ile kaynamıştı. İşin sırrı semiz otu toprağın çok derinliklerine ulasıyor o derinliklerdeki besinlerle beslenirken o derinliklerdeki domatesin ulaşamadığı besinleride domatesle paylaşıyordu.

Toprağın altında öyle bir dünya vardı ki bitkiler birbirleri ile yardımlaşıyor birbirlerini güçlü tutabilmek için her şeylerini paylaşıyorlardı. Toprağın altında bir hoşgörü cenneti mevcuttu.

İnsanlar çocukları kadınları öldürürken bitkiler. birbirlerini yaşatıyordu.

You may also like...