Yılda İki Gün

Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerinin katılımı ile icra edilse, ulaşım belediyeler tarafından sağlansa, dikilecek ağaç/fidanlar ve dikimi yapılacak alanın hazırlanması orman işletme şefliklikleri ve müdürlükleri tarafından yapılsa, Eylül veya Ekim ayı içerisinde 2 gün milyonlarca öğrenci tarafından, başlarında öğretmenleri,aileleri ve diğer sivil toplum örgütleri ile birlikte bir öğrenci günde 100 ağaç dikse 10 milyon öğrenci 1 Milyar ağaç dikmiş olur.

5 Yıl boyunca her yıl bu işlem tekararlansa 5 Milyar ağaç dikimi yapılmış olur. Dikilecek ağaçların Çam veya sedir ağaçlarından ziyade dikilecek bölgenin özelliklerine göre; Fıstık, Kiraz, Vişne, Zeytin, İncir, Ceviz, Ihlamur, Badem v.b meyve ağaçları dikilse ve bu ağaçlar büyüdüğünde bölge ekonomisine dolayısı ile Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaz mı?

Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı'nın aralarında yapacağı bir protokol ile sadece 5 yılda ülkemizin geleceğine topyekün katkı da bulunamaz mıyız? Ne dersiniz?

You may also like...