Yerinizde Saymayı Bırakın Ve Hayatınıza Doğru Kişiyi Sokmanızı Sağlayacak Bu 8 Özelliği Öğrenin

Artık hayatınıza yanlış insanlar girsin istemiyorsanız, kendi enerjinize uyum sağlayacak ve sizi her anlamda anlayacak insanları hayatınıza çekmeye başlayın;

Etrafımızı çevreleyen insanları seçmek ve onları hayatımıza alıp güvenebilmek için çok uzun muhakemeler yapıyoruz iç dünyamızda. Bu evreden yalnızca siz değil, herkes geçiyor. Birlikte vakit geçirdiğimiz insanların, kendi hayatımıza olan etkilerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyoruz.

bütünüyle ilişkilerimizle tanımlanmasa da; kurduğumuz ilişkilerin, kişiliğimizin oluşumundaki büyük rolünü yadsıyamayız. Bu nedenle, hayatımıza gerçekten doğru ve niyeti temiz insanları çekmek büyük bir önem taşır- tabii siz kendinize yeterince iyi bakıp değer veriyorsanız…

Değişim sürecince, hayatını değiştiren insanların hikayelerinden aşina olduğunuz zorlu süreçlerden geçmeyeceksiniz. Alışkanlıklarınızda ve ilişkilerinizdeki tavırlarınızda yapacağınız ufak çaplı değişiklikler sonucunda, bundan böyle hayatınıza gerçekten doğru ve iyi insanlar girecek.

Çevrenizde sürekli boş insanların olmasına razı geleceksiniz diye bir kaide yok. Hayatınıza hakikaten helal süt emmiş insanlar girsin istiyorsanız, siz de değişimlere açık olmalı ve davranışlarınızı gözden geçirmelisiniz.

Hayatınıza giren insanlar size ayna tutar. Öncelikle, kendinize benzeyen insanları hayatlarınıza çektiğinizi unutmayın. Yalnızca kalite insanlarla ilişki kurmak istiyorsanız, kendinizden emin olmanın önkoşulu kaliteli bir karaktere sahip olmak olsun. Bunun ruhsal veya gizemli bir inanış olduğunu zannetmeyin; bu konu ,sosyal bilimlere aittir. Ancak ve ancak, aşina olduğumuz ve tanışıklığımız olan insanlarla bağlar geliştirebiliriz. Ancak bu ifade, yanında rahat hissetmediğiniz insanlarla olmanız gerektiği anlamına da gelmez.

Yalnızca kötü alışkanlıklarınızdan kurtulduğunuzdan ve onları altına alabildiğinizden şüphe duymamalısınız. En önemlisi de, ışığınızı olabildiğince etrafınıza yansıtabilmenizdir.

Doğru insanlarla iyi ilişkiler kurabilmek adına, ufak çaplı birkaç değişikliğe hazırsanız aşağıda sıralanmış maddeleri, kurduğunuz ilişkileri değerlendirerek okuyun.

Yerinizde Saymayı Bırakın Ve Hayatınıza Doğru Kişiyi Sokmanızı Sağlayacak Bu 8 Özelliği Öğrenin
Yerinizde Saymayı Bırakın Ve Hayatınıza Doğru Kişiyi Sokmanızı Sağlayacak Bu 8 Özelliği Öğrenin

1) Hayır Demeyi Öğrenin

Hayatınızda sadece yük ve ayak bağı olan insanların gönlünü devamlı hoş tutmak zorunda değilsiniz. Bazı insanlara gerektiği gibi ‘hayır' demekte hiçbir sakınca yok. Sizi aşağı çeken insanlarla olan bağlarınızı kesip, aradaki köprüleri yıkmaktan dolayı çekinip, suçluluk duymayın. Unutmayın, hayatınıza iyi ve doğru insanları çekmedeki kilit nokta öncesinde arkadaş çevrenizde bir temizlik yapmanızdır.

2) Hayatınıza Değer Katan Şeylere Şükür ve Minnetle Yaklaşın

Hayatta sizin için en çok önem arz eden durumlara ve kişilere karşı daha çok minnet ve takdir göstermeyi öğrenin. Bunu bir kere yaptığınızda öyle bir enerji yaratacaksınız ki, en minnet duyduğunuz özellikleri hayatınıza çeken görünmez bir çekim kuvveti çevreleyecek etrafınızı.

3) Konfor Alanınızın Dışına Çıkmaktan Korkmayın

Bazen kaliteli insanlarla tanışmanın en temel yolunun, konfor alanından dışarı çıkmak olduğunu kabullenmelisiniz. Sosyal hayatınızda bir değişim istiyorsanız şayet, alışık olmadığınız ortamlara girmeye istekli olmanız gerekir.

4) Kendinize Asla Yalan Söylemeyin

Kendinizde ve hayatınızda değiştirip, geliştirebileceğiniz hiçbir şey olmadığını düşünerek kendinize yalan söylemeyin. Önce kendinize karşı, alçak gönüllü ve mütevazi olup herkeste olabileceği gibi, sizde de bazı kötü özellikler olabileceğini görüp, her birini kabullenin. Belki de bu özellikleriniz, sosyal çevre seçiminizin tetiklediği veya direkt olarak arkadaş ortamınızın vesile olduğu bazı özelliklerdir -bir düşünün…

5) İnisiyatifi Elinize Alarak Bir İlişkiye Adım Atmaktan Korkmayın

İlişkilere karşı devamlı pasif bir yaklaşım üstlenmek durumunda değilsiniz. Hayatınıza yalnızca iyi ve doğru insanların girmesini bekliyorsanız, daha çok bekleyeceksiniz gibi görünüyor. Aktif bir rol üstlenin ve kendinizi ortaya koyun. Aradığınız o kişilerle yakın olmak istiyorsanız, bir çaba sarf edip bu ortamı siz hazırlamaktan çekinmeyin.

6) Sizi Rahatlatan Maddelere Bağımlı Olmayıp Daha Sosyal Olun

Bazı eğlenceli ortamlarda alkol almak sizi daha sosyal yapabilir. Ancak, birini etkilemek istiyorsanız sarhoşken bu durum utanç verici olabilir. Daha sempatik ve rahat olabilmek için alkole dayanmayı bırakın artık. Alkole değil, kendinize güvenin.

7) Farklı Tarzdan İnsanlar ve Konularla İlgilenin

Çeşit çeşit insan tanımak gibi bir isteğiniz varsa, kendinizi farklı bakış açılarına ve farklı konulara açın. Her konuda uzman olmanız gerektiğini düşünmeyin ancak bu ilginin, herhangi bir konuda yapılan muhabbetlere katılmanız ve fikrinizi söylemeniz açısından çok faydalı olacağını göreceksiniz.

8) Açık Fikirli Olun

Açık fikirli olabiliyorsanız, hayatınıza her daim iyi insanları çekersiniz. Açık fikirli olmak demek yeni tecrübeler kazanmaya açık olmak demektir. Bazen, bu tecrübeler kötü sonuçlanabilse de, size fayda sağladığı yönlerine odaklanırsanız her zaman iyi sonuçlanacaktırlar.

You may also like...