Üçü bir arada kahve tehlikesi!

KENDİNİN VE NESLİNİN KATİLİ OLMAK İSTEMİYORSAN;

BAZI MARKALARIN SAĞLIKSIZ 3'Ü BİR ARADA KAHVE TEHLİKESİNE LÜTFEN DİKKAT ET!..

Üşenme oku ve sevdiklerinin okumasını mutlaka sağla:

Bazı markaların Üçü bir arada kahve içeriği 3 zehirden oluşur.

1)Yakılmış kakao.

2)Yakılmış fındık kabuğu.

Öğütülerek kahve görüntüsü ve tadı verilmiş, koklandığında yanığı hemen fark edilir.

3) Süt tozu.

Doğal sıvı sütün sadece kurutma teknikleri ile toz haline getirilmiş halidir. Fakat bu masum hali içine melamin katılarak bozulabilir.

4)Melamine katılır. (Melaminli Süt Tozu'na ithalat izni verildikten sonra (2010) bazı bazı markaların kahvelerinde kullandıkları süt tozunda melaminli süt tozu kullanım riski ortaya çıkmakta.)

“Melamin yapısında fazla miktarda azot bulunan kimyasal bir bileşiktir. Bu nedenle sütteki protein oranını yüksek gösterebilmek için toz haline getirilmiş melamini süt ve süt tozlarının içine bir miktar ilave ediyorlar.

Bu üçlü bileşim İnsan vücuduna girdiğinde vücudun baş belası haline gelir.

FDA'nın risk seviyelerinin üstünde melamin içeren ürünler böbrek taşı, böbrek yetmezliği ve bu sebeple ölümlere varan vakalara sebek olabilir. Melamin zehirlenmesinin semptomları arasında idrarda kan, idrara çıkamama, böbrek enfeksiyonu işaretleri ve yüksek tansiyon bulunmaktadır.

unutmayın alışkanlık yapan her gıdanın sağlığa zararı olabilir.

Üçü bir arada kahveleri çok seviyor ve illede içmek istiyorsanız sağlıklı olduğuna inandığınız güvenilir de denetimli markaları tercih edin.

DİKKAT EDELİM:

Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde, kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Düzensiz kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.

(Alıntı // Bir gıda mühendisinin tespiti bu tesbiti de ben sevdiğim dostlarımla paylaştım. Takdir size aittir.)

Paylaşalım

You may also like...