Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın

            Her yıl Sevgililer Günü'nde; ilişkilere, evliliklere dair yorumlar yapılır ve eşe, sevgiliye hediye fikirleri verilir. Bazen verilen genellemeden ve hediye fikirleri klişelerden öteye geçmez. Standartlardan sıyrılarak sevdiğiniz insana unutamayacağı bir gün yaşatmak ve etkileyici bir hediye vermek istiyorsanız yazımızı sizler için hazırladık.

            Kadınlar hayatları boyunca kalplerini çarptıracak, birlikte büyüyüp, bağlılık ile birbirlerine karışacakları bir eş bulmak isterler. Erkekler ise her ne kadar itiraf etmek istemeseler de bir kadının şövalyesi olmanın hayalini kurarlar. 

            Ruh eşine inanmamak hatta böyle bir şeyin olasılığını bile göz ardı etmek bu dünyanın sıkıcı bir yer olmasına sebep olurdu. Çünkü aşk; çok şey feda etmek, hırsları feda etmek, sırları feda etmek ve ateşin içinden geçip arınmaktır. Şimdi bırakın aşkınız birlikte büyüsün bu özel günde özel hediyelerle kendisini şımartsın.

Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın
Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın

AŞK YÜKSEK BİR DEĞERDİR, HEDİYELER AŞKINIZA DEĞER KATSIN
           
            
Sevginizi yarınlara bırakmadan dile getirin. Sevmek, sevgiyi dile getirmek cesaret ister, bundan korkmayın. Sevgililer Günü; sevgilinin ruhunu okşama, ona duyduğumuz aşkın büyüklüğünü anlatma konusunda en özel gündür.

            Hediyenin maddi değerinden ziyade ona duyduğunuz aşkın içinizde nasıl yansıyacağı önemlidir. İç sesinize kulak verin, şüphesiz o sizi en doğru hediyeye götürecektir. İşte ruhu okşayan, hafızalarda yer edinecek, yaratıcı, sevgiliye hediye fikirleri:

1) Fotoğraflı Çikolata Kutusu: Çikolata bir kaynağı olup aşkın ve sevginin dile getirildiği her özel günün vazgeçilmezidir. Ancak Sevgililer Günü'nde sıradan bir çikolata sepetinden ziyade ona verdiğiniz değeri hatırlatan kişiye özgü bir çikolata kutusu hazırlatmak istemez misiniz? 

            Fotoğraflı, dekorlu ve sevgi mesajları içeren çikolata kutusu sevdiğiniz kişinin kalbini mest etmek için tasarlandı. Sizler de güvenilir bir hediye sitesi üzerinden önce sevdiğinize vermek istediğiniz mesajları ardından birlikte çekilmiş aşkınızı anlatan özel bir fotoğrafı ekleyin; bu özel günü daha da özel hale getirecek olan çikolata kutusu birkaç günde kapınızda olsun.

2) Kalp Detaylı Bardak: Soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan bir şeyler varsa; bunlardan biri sevgimiz diğeri ise kupa eşliğinde getirilen sıcacık bitki çaylarıdır.

            Sevdiğinizin içini ısıtmak aynı zamanda yanında olmasanız da ona kendinizi hatırlatmak istiyorsanız; size önerimiz kalp detaylı bardak ve kupa olacaktır. Bu şirin bardaklar içerisine bir de kalp formunda mini çikolatalar koyarak sevgilinize hediye edebilir ardından bir aşk filminin karşısında sevginizi dile getiren kupalar içinde sıcacık çaylar içebilir ve birbirinden lezzetli çikolatalar tüketebilirsiniz.

3) Kendi Fotoğraflarınızdan Oluşan Sıra dışı Kalpli Kutu: Sevginin her yerde ve hiç durmadan anlatıldığı bu günde en özel hediyelerden biri emeğinizle ve sabrınızla hazırlanmış ufacık bir sürpriz olacaktır.

Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın
Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın

            Unutamadığınız mutlu bir anda birlikte çekilmiş olan bir fotoğrafınızı madlen çikolatalar üzerine ekleyin. 32-35 adet çikolatadan oluşan orta büyüklükteki kalpli bir kutuyu sevdiğinize hediye edin. Güvenilir bir hediye sitesinden bulabileceğiniz gibi isterseniz kalpli kutuyu kendiniz de tasarlayabilir, üzerini kendi beğeniniz doğrultusunda süsleyebilir, böylece el emeği göz nuru bir sürpriz ortaya çıkarmış olursunuz.

4) Kalp Formunda Yastık: Yanında olamadığınız zamanlarda da sizin sarıldığınızı ve sevginizi hissetsin istiyorsanız; sevdiğinize büyük, iki yanda kolları olan, kalp formunda kırmızı bir yastık hediye edebilirsiniz.

            Hediyenizi özelleştirmeniz adına özel günler için tasarım yapan siteleri ziyaret etmenizi öneriyoruz. Kalp formundaki yastığın kucakladığı çikolata sepeti şüphesiz ki; sevdiğiniz insanı daha da mutlu edecektir.

5) Sürpriz Kutu: Ben seçim yapamıyorum, ona aynı anda birçok şey hediye etmek istiyorum diyorsanız, bu sürpriz kutular tam da sizin için tasarlanmış.

            Krem ya da beyaz renkteki sürpriz kutular içerisinde; kalpli kupa, birbirinden lezzetli çikolata drajeleri, aşk yazılı madlen çikolatalar ve birlikte fotoğrafınızı koyabileceğiniz şık bir resim çerçevesi bulunmaktadır. İçerisine bir de gül ekleyip, kutuyu kırmızı bir fiyonk ile süslerseniz; sevgiliniz bu şirin sürpriz karşısında hem şaşıracak hem de çok mutlu olacaktır.

6) Tahtadan Yapılmış Mini Eşyalar: Baktıkça insanın içini ısıtan bu minik eşyalar, sevgilisine farklı bir şey hediye etmeyi arayanlar için. 

            Tahtadan yapılmış, mavi ve siyah renklerdeki mini bank üzerine ona duyduğunuz aşkı anlatan kısa bir mesaj yazdırabilir; bir ömrü onunla yan yana bazen aynı yolda yürüyerek bazen de aynı bankta dinlenerek geçirmek istediğinizi dile getirebilirsiniz.

7) Aşkınızı Tablolar Anlatsın: Birlikte en sevdiğiniz tabloyu düşünün. Kız Kulesi ya da Bodrum Masalı. Bunun üzerine kaligrafi yazı formunda aşk mesajınızı yazdırabilir; kelimelere sığdıramadığınız aşkınızı birlikte gezip gördüğünüz yerlerin büyüleyici formunda anlatabilirsiniz.

8) Puzzle Çikolata: Yapboz çikolatalar eğlenceyi ve ı hayatlarının her anından eksik etmek istemeyen aşıklar için tasarlanmış.

            En eğlenceli fotoğraflarınızdan birini seçerek bir yapboz haline dönüştürün hatta bunu çikolata drajeleri şeklinde yaparsanız işi daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın
Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın

9) Bırakın Aşkınız İlmekler ile Konuşsun: Sevdiğim bu soğuk kış günlerinde üşümesin, boynunda benim atkım, kafasında benim berem olsun istiyorsanız; hadi o zaman iş başına!

            Rengârenk yünler alarak işe koyulalım. Sevgilinizin en sevdiği rengi düşünün ve yünü şişe geçirmeye başlayın. Attığınız her ilmek sizin ona olan aşkınızı anlatsın, buram buram emek ve sabır kokan renkli atkı ve bereler sevdiğinizin içini ısıtsın.

10) Peluş Oyuncaklı Hediye Seti: Sevimli bir ayıcık mutlu etmez mi insanı? Örgü şirin bir sepet içerisine yerleştirilmiş bir ayıcık, en az onun kadar tatlı draje çikolatalar, kurdeleli kutulardaki şekerlemeler ile sevgilinizin karşısına çıkın, şımarmasına izin vererek kulaklarına sadece ona duyduğunuz aşkı fısıldayın.

11) Bir Mektup Yazın ya da Resim Yapın: Eğer benim yeteneğim var diyorsanız, en özel hediye sizin ellerinizin arasından çıkmış ve sabırla hazırlanmış bir hediye olacaktır. 

            Aşkınızı isterseniz kelimelerin büyülü ezgisiyle anlatabilir isterseniz de boyaların dünyasından yararlanarak evinize asabileceğiniz bir tablo yaratabilirsiniz.

HAVADA AŞK KOKAN BİR ATMOSFER YARATIN
           

            Hediyeler kadar önemli olan bir diğer durum da Sevgililer Günü'nde yaratılacak olan atmosferdir. İşte sevgiliye hediye fikirleri yanında bu hediyeleri sunacağınız etkili bir atmosfer yaratmak için altın değerindeki önerilerimiz;
– Mutlaka size uygun bir tema belirleyin. Belli bir konsept üzerinden giderseniz hazırlıklar çok daha kolay olur. Baş başa romantik bir yemek hazırlayabilir ya da çift olan tüm arkadaşlarınızı bir araya toplayarak hoşça vakit geçirebilirsiniz.

– Masa dekorunda bir renk seçin ve bütünlüğü sağlamak adına en çok bu rengi kullanın. Günün anlam ve önemine uygun kırmızı ya da her daim huzur veren mor rengi kullanarak unutulmaz bir yemek masası hazırlayabilirsiniz.

Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın
Sevgililer Gününde Sevginiz Sizi Esir Alsın

– Evinize kişisel dokunuşlar katmak istiyorsanız; birlikte çekilmiş fotoğraflarınızı, seyahat resimlerinizi ya da ailecek mutlu anlarınızı duvarlara asabilirsiniz. Böylece ona yan yanayken zamanın nasıl geçtiğini ve zamana sığamayacak büyüklükte anılar biriktirdiğinizi anlatabilirsiniz. 

– Günün anısı olarak sadece sevgilinize değil, evinizi ziyaret eden arkadaşlarınıza da küçük kar küreleri ya da mini çikolata kutuları şeklinde hediyeler verebilirsiniz.

            Yargılamaları, savunmaları bir kenara bırakın. Bu özel günde aşkı; vücut diliniz ve kalp atışlarınız anlatsın. Romantizmin rüzgarına kendinizi atarak, minik hediyelerle sevdiğiniz insanın yanında olmanın ve sevginin büyüklüğünün tadını çıkarın.

You may also like...