Sabretmeyi Bırakıp İlişkinize Ara Vermeniz Gerektiğini Gösteren 4 İşaret

1. Bağlılık tek yönlü bir yol değildir.

Bağlılık sadece tek bireyin görevi değildir. Bu ilişki içinde bulunan iki kişinin birbirini istediğinden kesinlikle emin olması gerekir. Aksi olursa güvensizlik meydana geleceği için karşılıklı bir ilişkinin temeli olan “güven” den yoksun bir ilişkinin düzgün ilerlemesi pek mümkün değildir. Bir kişiye olabildiğince çok bağlı ve sadık olabilirsiniz, ancak bu onların size bağlı ve sadık kalmasını sağlamaz. İkiniz de birbiriniz için bu şekilde olmak zorundasınız. İçten gelen bir istekle olmalı. Bu şekilde bir sorun varsa bir şeylerin ters gittiğine işarettir.

2. Koşullar, Sözler, Garantiler

Aşk, birinin sizle uyumayı kabul ettiği için size ya da ona verilen bir ödül değildir. Bu koşulsuz ve yüksek seviyede hissedilen bir olgu olmalıdır iki taraf içinde. Ancak bu durumda gerçek bir aşktan söz edebiliriz. Birini sevmenizin sebebi bir şeye bağlıysa, bu o kişi o özelliği yitirdiğinde sizinde sevginizin bağlı olduğu olguyu yok edeceği için, beklentinizi karşılamamaya başlayabilir. Sevginizi ve aşkınızı bağladığınız koşullar ilişkinizin ömrünü kısaltır. Sevginiz okyanusta bir istediği yöne giden bir akıntı gibi serbest ve akış halinde olmalı. Tam olarak böyle olduğunda en doğal haliyle onu karşı tarafa hissettirebilirsiniz.

Sabretmeyi Bırakıp İlişkinize Ara Vermeniz Gerektiğini Gösteren 4 İşaret

3. Üçüncü Kişiler

İlişkilerin %90'ı bu sebepten dolayı bitiyor. Bazen yalnızca taraflardan biri bazense ikisi de birbirlerini hayatındaki diğer insanları sorun ederek, çözülebilecek halde olan küçük bir meselenin büyük bir hale gelmesini sağlıyorlar. Güven ortamı bozuluyor. Hele ki çift birbirleriyle alakalı her şeyi biliyorlarsa, bu onları daha da çok incitir. Büyük bir sorundur. Sorunun büyümesi iki tarafı da yüksek oran da yıpratacağından dolayı, ilişkiden geriye bir şey kalmayacaktır. Bu durumda ayrılmak iki taraf içinde en iyisi olacaktır. Ne yazık ki, ilişkilerde bu tür şeyler olabiliyor ve bu ikinizin birbiriniz için doğru biri olmadığı anlamına geliyor.

4. Mutluluk Eksikliği

İlişkiler, insanların birbirlerini mutlu etmek için tasarlanmıştır. Peki bu başarısız olursa, gerçekten bir ilişkiniz olup olmadığını hiç düşündünüz mü bunu? Eğer bir kişi sizi mutlu etmiyorsa veya o kişinin varlığını sizi “”tan çok uzak bir duyguyla dolduruyorsa, o kişiyi hayatınızın dışına bırakın. Kimse hayatında böyle bir olumsuzluğu hak etmez ve istemez de. Sizin onun için zehirli bir birey olabileceğiniz gibi o da sizin için zehirli biri olabilir, ama her durumda, o kişiyi terk etmeniz gerekir çünkü bu sizi dengesiz bir süreçtir. İnsanlar sizi mutlu edebilir ya da mutsuz edebilir, ama mutluluk esas olarak içten gelir. İçinde bulunduğunuz kişi sizin içinizdeki neşeyi ve mutluluğu uyandırmıyorsa ve yaşamınızdaki genel durumunuz üzerinde gerçekten hiçbir etkisi yoktur ya da sadece olumsuzluk yaratıyorsa, ayrılmak kaçınılmazdır.

alıntı:Filoji

You may also like...