Ruhunun Güzelliği Hareketlerine Yansımış Olan İnsanların 7 Ortak Özelliği

1. Dürüsttürler ancak kalp kırmamak için ve gönül yapmak için yalan da söylerler. Günümüzün menfaate dayalı, yüzeysel ve genel geçer ilişkilerini anlamlandıramadıkları için topluma adapte olamayıp yalnız kalabilirler.

2. Sabırlıdırlar, fevri değillerdir, gözlerinin içi güler, karşılarına çıkan ruhsuz insanları dahi “acaba” diyerek anlamaya çalışır, kendisinden daha kötü durumda olanlara yukarıdan bakmazlar.

3. İnsanları kırmamak için kendilerinden cok baskalarini onemseyebilirler. Ancak onemsedikleri insanlar tarafindan hor kullanılır, kırılırlar. Ama yine de bu huylarından vazgeçemezler.

4. Özür dilemekten gocunmazlar. Önyargılı değillerdir. Yaptıkları iyilikleri şova dönüştürmezler ve bunu yapan insanlardan hiç hazetmezler. Bir şeylerini paylaşırken içleri gitmez…

Ruhunun Güzelliği Hareketlerine Yansımış Olan İnsanların 7 Ortak Özelliği

5. Hayvan, çiçek ve doğayı severler. Hatta öyle ki korktukları hayvanları bile gözetirler, acı çekmelerine üzülürler. Çevrelerine saygılıdırlar. Yerde gördüğü çöpü alıp çöpe atan insanlar hep bu gruptadır.

6. İkram ederler. Ellerine bir yiyecek geçtiğinde mutlaka size de uzatır almanız için ısrar ederler. Çikolatasını bölüp uzatan, ekmeğini ikiye bölüp önünüze koyan insanlar hep bu gruptadırlar.

7. Masadaki son lokmayı almamak için kırk takla atan insanlar da bu gruptadır. Yemek isteseler dahi tabağı sofradakilere “Hadi şunu ye!” diye ısrar içinde uzatırlar. Sadece kendilerini, kendi durumları değil çevresindeki sevdiklerinin iyi olması, doymuş olması, halllerinin yerinde olması onlar için önemlidir.

Kırılmaları… Ancak kırıldıkları halde, yine de onları kıran kişinin iyiliğini düşünmeleri, nasıl olduklarını içten içe merak etmeleri ve onların zarar görmemesini dilemeleri…

You may also like...