Oysa içten, yürekten merhametli davranan insanlar

Hayatta bir kural dikkatimi çekmiştir. Bir çok büyük sorunları olan insanlar pek merhametli davranmazlar.

Merhamet dolu küçük bir hareketin onların yaşamında yeri yokmuş gibi görünür, örneğin karşıdan karşıya geçmeye çalışan çocuklar
için durmak ve onlara gülümsemek veya komşuya bir işinde yardım etmek gibi.

Oysa içten, yürekten merhametli davranan insanların pek fazla büyük sorunları olmaz. Sorunlar ortaya çıktığında, onlar için bunlar pek başa çıkılmayacakmış gibi görünmezler.

Her merhametli davranışta dünyayı ve bizi iyileştirecek bir tohum vardır. Her küçük nazik davranış o ana bir gaye ve anlam taşır.
Davranışsal iyileştirme, iyileştirirken iyileştiğinizi, verirken alacağımızı kabul eder. Her an, bunu uygulamanız için size fırsat tanır, büyük sorunlarınız olsa bile..

Büyük sorunların olduğu bir hayattan kurtulmanın en iyi yolu küçük nazik davranışlarda bulunmaktır.

~Lee.L.Jampolsky~

Kalbi temiz olanın hikayesi mutlu sondur hep. Evet, o bazen kötü şeyler yaşar. Hatta genelde iyi olduğu için kızar, kötü olabilmek için bile zorlar kendini. Ama kötü değildir, olamaz. Kendine
yakıştıramaz. Çünkü bilir, birini üzmek istersen; gün gelir sende aynı duruma düşersin. Çünkü bilir, birinin kötülüğünü istersen yarın kötülüğünü istediğin şey senin başına gelir. Bu yüzden geceleri kafasını yastığa koyduğunda vicdanı rahattır.
İşte onu diğerlerinden farklı yapan en önemli zenginliği budur..

alıntıdır

You may also like...