Olmayacak Şey Demeyin

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç. Murat Sevencan, “Olmayacak şey demeyin” diyerek kendisine gelen bir notla ilgili olarak uyarıda bulunuyor:

Deniz kenarında bir bankta oturan bir gencin yanına 20-22 yaşlarında bir başka akranı gelip oturuyor.

Biraz sonra bu gencin iki arkadaşı üç bardak çayla gelirler. Birini oturan arkadaşlarına verirler; o çayı sevmediğini söyler.

Bunun üzerine bankta oturana dönerek “Sen içer misin?” derler. Genç baştan reddetse de ısrarlara dayanamayarak çayı alır ve içmeye başlar.

Üç grup da sohbete dalar görünür. Çayın sonlarına doğru baş dönmesi hissetmeye başlar. Tabii o an başına bir bela geldiğini anlar. Bir an kendine gelip bunlardan uzaklaşması gerektiğini düşünerek ayağa kalkar ve biraz ilerdeki otobüs durağına zor da olsa varır.

Fakat üçlü de bununla birlikte harekete geçmiş ve durağa gelmiştir. Otobüse binip koltuğa oturduğunda üçü de otobüse gelip kendisini rahatça görebilecekleri bir yere otururlar.

Fakat genç, bu arada artık neredeyse bilincini kaybetmek üzeredir. Büyük bir gayretle cep telefonunu çıkarıp (teknolojinin gözünü seveyim) arkadaşını arar, başına gelenleri anlatır. Otobüste olduğunu, falanca durakta ineceğini ve kendisini almasını söyler.

Durağa geldiğinde iner ve arkadaşının kucağında bayılır. Arkadaşı ise bununla beraber inen üçlüden şüphelenir.

Birlikte hemen bir taksiye binip hastaneye giderler. 'Acil'de doktorlar imdada yetişir ve arkadaşının yanına gelerek, “Arkadaşın intihar mi etti?” diye sorar. Neden böyle bir şey sorduğunu sorar doktora… Doktor “Aşırı dozda ilaç almış. Gecikseydi kurtaramayabilirdik” diye cevap verir. İşin daha ilginci ve can alıcı noktasıysa daha sonra bu üçlünün 'Organ mafyası' olması ihtimalinin düşünülmesidir.

Bu üçlü o zaman yakalanamadı. Yani hala ortalıklarda geziniyorlar. İzmit depreminde ölülere musallat olan organ mafyası, işi daha da ileri götürerek canlı insanların peşine düşmektedir.

Bu yaşanmış bir olay… Herkesin çoluğu çocuğu ve yakınları var, özellikle İstanbul'dakiler dikkat etsin… Savaş, Kuzey Irak, Kıbrıs, AB derken hayatın detayları çok korkunç olabiliyor.

Tanımadığınız yabancı kişilerden ne kadar kalabalık bir ortamda dahi olsanız kesinlikle yiyecek, içecek v.s. kabul etmeyin.

Artık insanlar ölü-canlı insan hayvan demeden acımasızca katledip paraya çevirmeye bakıyorlar.

Bu konuyu tüm dostlarınıza iletin veya anlatın. Lütfen çok dikkatli olun.

Doç. Murat SEVENCAN- Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

You may also like...