Kendinizi Şımartmak İçin Her Zaman Uygulayabileceğiniz Çok Kolay Öneriler

Bir davete, etkinliğe katılırken siz de en şık kıyafetlerinizi giyebilmek için içinize korseler giyiyor, topuklu ayakkabılarınızı ayağınıza geçiriyor, saçlarınızı kuaförde yaptırıyor ve yüzünüze güzel bir makyaj yaptırıyor musunuz? Hepimiz için bu süreç benzer şekilde işliyor. Peki sonrasında eve gelince üzerinize rahat bir şeyler giyip makyajınızı temizliyor, cildinize ihtiyacı olan bir nemlendirici sürüyor, ayaklarınız için tuzlu su hazırlayıp kendinizi biraz rahatlatıyor musunuz? Yoksa parti elbisenizle, yüzünüzdeki makyajla, şişmiş ayaklarınızla koltukta sızıp kalıyor musunuz?

Aslında hepimizin günlük hayatın içinde kendimiz için yapabileceğimiz ufak şeyler var. Bu ufacık detaylar bile ı baştan sona değiştirebiliyor. İşte kendinizi şımartmak için herhangi bir zaman yapabileceğiniz birkaç öneri:

1. Kendinize çiçek alın

Kendinize çiçek almak için doğum gününüzü, özel bir günü beklemenize gerek yok. Sevdiğiniz bir kişi sizin yanınıza gelirken ufak bir çiçek getirdiğinde, o çiçeği her gördüğünüzde yüzünüzde bir gülümseme olmuyor mu? O halde bunu neden kendi kendinize yapmayasınız ki?

Kendinizi Şımartmak İçin Her Zaman Uygulayabileceğiniz Çok Kolay Öneriler

2. Hafta ortasında veya gün ortasında izin alın

Zaman zaman kendinize izin verin. Arkadaşlarınızı, cep telefonunuzu, maillerinizi bir kenara bırakın ve kendinizle baş başa kalın. Kendinize bu değeri verdiğinizi hissettirin. Bir müzeyi, sergiyi gezin, sinemaya gidin. Bunun için illa iş yerinizden tam gün izin almak zorunda değilsiniz, öğle yemeğinin süresini birazcık uzatarak da kendinize vakit ayırabilirsiniz.

3. Her şeyin daha kalitelisine bakın

Organik gıdalar diğerlerinden biraz daha pahalı ancak onları tükettiğinizde kendinizi daha iyi hissetmiyor musunuz, bedeninizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verdiğinizi düşünmüyor musunuz? Eğer her seferinde bir şey satın alırken en ucuzuna yöneliyorsanız, bu sefer biraz daha düşünün ve kendi bütçenizin el verdiği ölçüde daha kaliteli şeyler almaya özen gösterin.

4. Kendinize sarılın

Bu biraz tuhaf duyulabilir ancak emin olun kollarınızı kocaman açıp kendinize sarıldığınızda çok iyi hissedeceksiniz. Kendi sevginizi, herkesten çok daha fazla hak ettiğinizi unutmayın.

5. Rahatlayın

Güne başlarken bir ritüeliniz yoksa bunu kendiniz için bir ritüel olarak belirleyebilirsiniz. Sabahları sadece 5 dakikalığına sessizce durup, gözlerinizi kapatıp kendinize gülümseyebilir, içinizdeki gücü hissedebilir ve kısa bir meditasyon yapabilirsiniz. Kendinize bu özeni göstermeyi ihmal etmeyin.

Kaynaklar: Greatist.com – Self.com

You may also like...