Kendine Saygılı Bir İnsansanız Size Mutlaka Ters Düşecek Olan 9 Şey

1. İnsanları memnun etme

Aklındaki düşünceler sadece kendine özgü olmalı. Neyin doğru olduğunu düşünüyorsan, kalbinden geçen şey ne ise onu yapmalısın. İç güdüleriniz sizin koruyacaktır. Önlemler almakta fayda var ama yine de istediğiniz şeyi yapın. Yalnızca başkalarını mutlu etmek adına yapmak istemediğiniz şeyleri yapmamalısınız. Kendiniz için en iyi olanı yapın, başkası için en iyi olanı değil.

2. Kendine karşı negatif olma

İyi, sağlıklı ve sevgi dolu bir ilişkiye sahip olmak için ilk yapmanız gereken şey kendinize karşı pozitif olmanız. Eğer kendinize aşağıdan bakıp duruyorsanız, gerçek mutluluğa asla ulaşamayabilirsiniz.

3. Durgunluk

Şunu her zaman bilmelisiniz ki güzel işler kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında meydana gelir. Eğer kendinizi rahat ve güvenli bir ortamda bir şeyler üretmeye ya da aratmaya zorlarsanız, sağlam ve verimli şeyler üretme şansınızı azaltmış olacaksınız. Kendinizi fazla rahata alıştırmayın. Kendine saygılı olan bir insan olabildiğince mükemmel olacak işi meydana getirebilmek için en zor ortamda bile içindeki en iyi seni ortaya çıkarmayı bilmelidir.

4. Uyum sağlamaya çalışmak

Gerçekten göze çarpan ve dikkat çekici bir şey yapmak için, olayın taneciklerine kadar gitmek zorundasınız. Sadece kendi müziğinizi bulmanız gerekiyor ve dünyanın onunla dans ettiğini göreceksiniz. Sen kendin için varsın ve dünyadaki kendi yerini bulmalısın. Kendini rahatsız hissetmeyin. Ne isterseniz yapın ve uyum sağlamaya çalışmak zorunda değilsiniz.

5. Nefret ettiğin işi yapma

Ruhuna, nefret ettiğin bir şey yapmaktan daha fazla zarar veren bir şey yoktur. Ruhunuzu ateşe vermeyecek bir iş yapın ve kendinizi canlı hissedin. Kendine saygılı bir birey olarak, yapmak istediğiniz şeyi gerçekten bulmak ve amacınıza hizmet etmeyi kendinize borçlusunuz. Yaşamanız gerektiği gibi yaşayın hayatı. Sevdiğiniz şeyi yapmaktan daha iyi bir şey yok.

6. Sağlığınıza dikkat etme

Sağlığınız tamamen sizi ilgilendiren bir şey, vücudunuz doğumunuzdan itibaren sizce verilen bir hediye, bunu en iyi şekilde muhafaza etmelisiniz. Sağlığınızı ihmal ederseniz ve ona saygılı bireyin sahip olduğu önemi vermezseniz, kaybeden bir birey olacaksınız. Hayattan zevk almak için sağlıklı ve zinde olmalısın ki onu en verimli şekilde yaşayabilesiniz.

7. Zehirli ilişkiler

Arkadaşlarınız, iş ortaklarınız ve çevrenizdeki insanlar sizi olduğunuz gibi kabul etmeli, sizi sevmeli ve gelişmenize yardımcı olmalıdır. Çevrenizdeki insanların sadece sizi etmeye çalıştığını fark ederseniz, bu ilişkilerin kendinizden uzaklaşmasını sağlamalı ve daha iyi olanları bulmaya olanak tanımalısınız. Bu tür ilişkilerden kurtulmak ve zehirli insanları hayatınıza atmaktan asla korkmayın.

8. Tembellik

Hiçbir şey tembellik gibi bir potansiyelinizi öldürmez. Şimdi tembel olmak daha kolay hale geldi. Çoğu insan fiziksel olarak yapması gereken şeyleri yapmaya üşeniyor ama burada tembelliğin üzerinde bir egemenlik oluşturmasına izin verirsek, üretkenliğimiz ve yaşam enerjimizi bir nevi fanusa hapsetmiş oluruz. Aktif ve üretken kalmaya çalışın.

9. Mutlu olmayı tercih etme

Çoğu zaman, olumsuzluğun etrafımıza nasıl yayıldığı göz önüne alındığında, mutlu olma çabasından vazgeçeriz çünkü bir sıradanlıkta rahat oluruz. Eğer gerçekten kendinize saygılı bir insansanız, mutluluğu kovalamayı asla bırakmayacaksınız çünkü hepimizin mutlu olmayı hak ettiğini biliyorsunuz, bu toplumda, sosyal hayatımızda bir sorumluluğumuz olmuş gibi gözükse de sağlığımız için olması gereken bu ama bunu kendimizi zorlamadan yapmak. Her gün her sabah mutlu olmayı seçin daha mutlu bir güne uyanın. Siz pozitif oldukça iyi şeyler de size gelecektir.

Alıntı: Filoji

You may also like...