KENDİMİZİ İYİ HİSSETMEK İÇİN UYGULAMAMIZ GEREKEN TEMEL MADDELER

Günümüzde çoğu kişinin muzdarip olduğu konulardan birisi kendini iyi hissetmemek. Kendimizi iyi hissetmek için elimizden geleni yapsak bile bazen yaptığımız hatalar yüzünden hep yarım kalır. Peki neden kendimizi iyi hissetmeyiz bunların sebepleri nelerdir ? Kendimizi iyi hissetmek için nelere dikkat etmeliyiz ?

Herkesi Memnun Etmek İçin Çabalamak

İnsanlar doyumsuzdur ve herkesi memnun edemeyiz. İstediğimiz kadar uğraşsak bile yapmadığımız bir konu yüzünden hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Kendimizi iyi hissetmenin temel maddelerinden biridir herkesi memnun etmek için çabalamak.

Herkesi Memnun Etmek İçin Çabalamak

Geçmişi Düşünüp Üzülmek

Geçmiş her ne kadar üzücü, dramatik ve hatalar ile dolu olsa da hatalarımızdan ders çıkarıp gelecekte onları yapmamak bize kendimizi iyi hissettirir. Psikologlar ve uzmanları bu konu hakkında hep açıklama yapar. Geçmişi düşünmek içimizi kemirebilir ve bizi kötü durumlara itebilir. Eğer sizde kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız geçmişinizi düşünmeyi bırakıp, geçmişinizde yaşadıklarınızdan ders alıp geleceğinize odaklanmalısınız.

Geçmişi Düşünüp Üzülmek

Kendinizi Olumsuz Düşüncelerle Üzmemek

Olumlu düşünerek kendimizi iyi hissedebiliriz. Olumsuz düşünmek kendinize güvenmediğiniz anlamına gelir. Siz kendinize güvenmezseniz çevrenizdeki insanlar size ne kadar güvenebilir? Kendinizi iyi hissetmek için benliğinizle barışık olmalısınız. Hayatınızdan ben bunu yapamam, bitiremem veya başaramam kelimelerini çıkarın. Onlara asla yer vermeyin çünkü eğer gerçekten isterseniz yapabilirsiniz. Şartlar ne olursa olsun fırsat elinize bir gün elbet gelir. Kendinizi iyi hissetmek için sizde olumsuz düşünmeyi bırakıp ben yaparım diyin kendinize.

Kendinizi Olumsuz Düşüncelerle Üzmemek

Fazla Düşünmek

bizi yavaşlatır ve içinde olduğumuz konunun içinden çıkamaz hale geliriz. Düşünmek stres kadar zararlıdır. Düşünmeyi en aza indirebilmek için konuların size vereceği faydayı ve zararı düşünün sadece. Ve yaptığınız analiz sonucunda vereceğiniz karar sizi düşünmekten kurtaracaktır. Kendimizi iyi hissetmek istiyorsak fazla düşünmeyi bir kenara atmalıyız.

Fazla Düşünmek

Zamanımızı Boşa Harcamak

En değerli varlığımız zamanımızdır. Zaman bize sürekli bilgi kazandırır. Kendimizi iyi hissedebilmek için zamanın değerini anlamalı ve zamanı kullanmayı öğrenmeliyiz. Eğer zamanı kullanmayı bilmiyorsanız veya nasıl plan yapacağınızı düşünüyorsanız size tavsiyemiz not tutmak. İster akıllı cihazınıza isterseniz not defterinize kolayca notlar alabilir ve onları sırası ile gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız notları sürekli takip edin onları uygulamak için uğraşın. Unutmayalım ki kendimizi iyi hissetmek için zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz.

Zamanımızı Boşa Harcamak

Değerli okuyucular kendimizi iyi hissedebilmek için yapabileceğimiz 5 temel madde üzerinden değerlendirmeler yapılmıştır. Bu maddeler dışında sizlere iyi gelecek ve fayda sağlayacak farklı maddelerde bulunmaktadır. Kendinizi iyi hissetmek mutluluğa açılan kapıdır.

You may also like...