Kadınları Memnun Etmek

Tatile çıkmış bir grup kız arkadaş, beş yıldızlı bir otelin önünden geçerken otelin kapısında; “Yalnızca bayanlar için” yazan bir afiş görürler. Yanlarında eşleri ya da erkek arkadaşları olmadığı için, bu otelde konaklamaya karar verirler. Resepsiyondaki çok yakışıklı genç, oteli kısaca anlatır:

“Otelimiz beş katlıdır. Teker, teker katları çıkın. İstediğiniz katta kalabilirsiniz. Hangi katta ne olduğunu açıklayan küçük tabelalar size yardımcı olacaktır. Yalnız dikkat edin, bir kez üst kata çıktınız mı, bir daha alt kata inemezsiniz.

Kızlar hemen merdivenlere davranırlar. Birinci kattaki tabelada; “Bu kattaki erkeklerin hepsi kısa boylu ve vasat tiplidir,” yazmaktadır.

Burun kıvırıp, ikinci kata devam ederler. Buradaki tabela da çok parlak şeyler vaad etmez: “Bu kattaki erkeklerin hepsi kısa boylu ve yakışıklıdır.” Kadınlar elbette buna da omuz silkerler.

Üçüncü kata geldiklerinde gözlerine üzerinde;”Bu kattaki erkeklerin hepsi uzun boylu ve vasat görünümlüdür,” yazan tabela çarpar. Doğal olarak dördüncü katta şanslarını dememeye karar verirler.

4. katta nihayet karşılarına; “Bu kattaki erkeklerin hepsi uzun boylu ve yakışıklıdır,” yazan tabela çıkar. Fakat yine de yukarıda bir kat daha olduğunun farkındadırlar ve yukarı çıkmaya karar verirler.

5. katın tabelasında şu yazmaktadır: “Burada erkek falan yok. Bu kat, yalnızca kadınları memnun etmenin bir yolu olmadığını kanıtlamak amacıyla inşaa edilmiştir.”

You may also like...