Kadınları Anlamak

Kadınların anlayamıyorum diyen erkekte iman eksikliği vardır. Hoppalaa.. Nerden çıktı şimdi bu. Hocam yavaş haddini bil gibi cümleleri duyar gibiyim.

Dinle kardeşim şimdi. Hayatın boyunca kaç kadınla karşılaşacak ki bir müslüman erkek. Elimi sallasam ellisi diyen ellisiyle gezen erkeklerden bahsetmiyorum.

Bak kardeşim. senin hayatına girecek kadınların sayısı belli. Annen kızkardeşin veya kızkardeşlerin ve eşin… Diğerlerini anlayıp ne yapacaksın. Anlama. Sen sadece hayatındakilerle ilgilen.

Anneni anladığın müddetçe hayırlı evlat, kardeşlerini anladığın sürece parmakla gösterilecek bir abi eşini anladığın sürece ideal koca. Sanane diğerlerinden. komşunun kızı haticeyi anlasan ne olacak? Okuldaki pakizeden sanane. bırak onları. anlama. eğer tüm kadınları anlamaya çalışırsan şeytanın ekmeğine bal kaymak yağ peynir hepsine sürersin. şimdi bu yazı senin için milat olsun. Anlamaya çalıştıklarını sil kafandan ahirette sana yardımcı olacaklarla ilgilen. Anlatabildim mi müslüman abim şimdi başta o kadar sinirlendiğin bu kardeşine yemek borçlusun.

Osman Nuri Ünsal

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR