Kadınlar ve Erkekler

TAKMA ISIMLER:

Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem birlikte yemeğe çıktıklarında birbirlerine Başak, Ayşe, Zeynep ve Özlem diye hitap ederler.

Ama eğer yemeğe çıkanlar Kerim, Ozan, Cenk ve Emre ise birbirlerine “Tas kafa”, “Godzilla”, “Armut” ve “Sibop” dediklerini fark edersiniz.

DISARDA YEMEK:

Hesap geldiğinde Kerim, Ozan, Cenk ve Emre, 5'er milyon koyarlar (hesap 15 milyon tutmuşsa bile). Kimse para üstü istemez.

Kızlarsa hesap marinalarını çıkarırlar.

BANYOLAR:

Bir erkeğin banyosunda beş temel ihtiyaç malzemesi vardır: Diş fırçası, traş kremi, traş makinası, sabun ve bir otelden yürütülmüş bir havlu.

Bir kadının banyodaki temel ihtiyaç malzemeleri sayısı ise ortalama 437'dir.Bir erkek bunların çoğunun adını bile bilmez.

ALISVERIS:

Kadın, ihtiyaç duyduğu şeylerin bir listesini çıkarır ve sadece bunları satın alır.

Erkekse buzdolabında yarim bir limon ve bir şişe soda kalana kadar bekler. Markete gittiğindeyse güzel görünen her şeyi alır.

AYAKKABILAR:

Kadın ise giderken üzerine Yargıcı'dan aldığı takımını ayaklarına da Reebok ayakkabılarını geçirir. Is ayakkabılarını ise bir Marks& Spencer torbasına koyar. Is yerine geldiğinde ayakkabılarını değiştirir.Beş dakika sonra o topuklu ayakkabılardan da kurtulur. Nasıl olsa masanın altından bir şey gözükmez.

Bir erkek ise ayni ayakkabıları bir ay boyunca giyer.

KEDILER:

Kadınlar kedileri sever.

Erkekler kedileri sevdiklerini söylerler ve etrafta kadın yoksa onları tekmelerler.

GIYIM KUSAM:

Bir kadın alışverişe giderken, çiçekleri sularken, çöpü boşaltırken, telefona cevap verirken, kitap okurken, mail alırken bile giyimine dikkat eder.

Bir erkekse sadece düğünlerde iyi giyinir.

ÇAMASIR:

Bir kadın iki günde bir çamaşır yıkar.

Bir erkek ancak giyecek bir şeyi kalmadığında çamaşırlarını makineye atar.

ÇOCUKLAR:

Bir kadın çocukları hakkında her şeyi bilir; dişçi randevularını,maç tarihlerini, arkadaşlarını, en sevdiği yiyecekleri, gizli korkularını, umutlarını ve hayallerini…

Bir erkekse evin içinde kısa boylu birilerinin dolaştığını hayal meyal hatırlar

Bunları yapan arkadaşlarınız varsa yoruma etiketleyin ?

(Alıntı)

You may also like...