İki Yüzlü İnsanları Ele Veren 7 Davranışları

Empatik insanlar kendilerini suçlama konusunda uzmanken, ikiyüzlü insanlar ise başkalarını suçlama konusunda uzmanlardır. Siz de onların zehrinden etkilenirsiniz ve dediklerine veya yaptıklarına doğruymuş gibi inanırsınız.

İkiyüzlüler, kendi yaptıklarını görmezden gelirken, sizi küçük kabahatlerinizden veya ortada olmayan şeylerden dolayı kabahatli hale getirmeyi ayarlarlar. Hayatlarını kandırmaya, ihanete ve kalleşliklere adamışlardır. Bu kötü özelliklerin yanı sıra kendilerini başkalarının en küçük hatalarını bulma konusunda yetkiliymiş gibi görürler.

İki Yüzlü İnsanları Ele Veren 7 Davranışları

İki Yüzlü İnsanları Ele Veren 7 Davranışları

Yaptığımı değil, dediğimi yap!

Yaptıkları şeyler asla o cazibeli cümleleriyle örtüşmez. Sizden çok yüksek beklentileri vardır ancak kendileri size söyledikleri standartları takip etmezler. Kendilerini ‘' onu hala seven, eski çılgın sevgilisiyle'' yemeğe çıkma konusunda serbest görürler ancak siz arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda size sessiz bir tavır takınırlar.

Kurallar başkalarının uygulaması içindir ancak onlar kendilerine uygulamazlar
Hem hukuken hem de ahlaken kendilerinin kanunun üstünde olduklarına inanırlar. Onlara göre kendileri istediklerini seçme konusunda tam yetkililerdir ancak başkaları hep aynı çizgide devam etmek zorundadır. Her gün bu tip insanlarla karşılaşırız. Herkese ahlak dağıtırlar ama kendileri ahlakı ezip geçerler.

Yalanları hep başkalarının hataları yüzündendir

Onlara göre yalan söylemek onların hatası değildir, sizin hatanızdır çünkü sizin dar görüşlü olduğunuzu düşünürler. Kendi yalanlarının o kadar da kötü olmadığını kanıtlamak için geçmişte yaptığınız hataları gün yüzüne çıkarabilirler. Bütün bu yaptıklarının arkasındaki sebep olarak da hep birinin onların kötülüğünü düşündüğünü iddia ederler.

Kabahatlerimi ortaya çıkaran kişi cezalandırılmalıdır

Herkes hata yaptığında sen cezalandırılmalısın, düşünceleri vardır. Bu yüzden artık onların yalanlarını ortaya çıkarmamanız gerektiğini öğrenirsiniz. Bunu da sizi kandırarak veya size karşı sessiz tavır takınarak yaparlar.

İki Yüzlü İnsanları Ele Veren 7 Davranışları

İki Yüzlü İnsanları Ele Veren 7 Davranışları

Her zaman kurbanlardır

Kötü özelliklerinden biri her zaman acıklı hikayelerinin olmasıdır. Kendilerine kötü davranmış ebeveynlerinden veya eski sevgililerinden dolayı yalan söylemeyi öğrendiklerini iddia ederler. Güya dramdan nefret ederler, daima tek istedikleri huzur ve sessizliktir.

Hor görürler, dayatmacıdırlar ve kendilerini üstün görürler

Yetişkin biri sizi azarladığında kendinizi çocuk gibi hissedersiniz. Sanki siz zekâ olarak eksikmişsiniz gibi veya olarak istikrarsız biriymişsiniz gibi sizi aşağılayarak konuşurlar. Kendinizi ifade etmeye çalıştığınızda size gülerler.

Yalanlar ve bahaneler

İkiyüzlülerin her şeye mutlaka bir bahanesi vardır. Zamanlarını bahane üretmekten çok bahanelerini daha da geliştirmeye harcadıklarını fark edersiniz. Hatayı kabul etmek veya özür dilemek yerine gerçeği göz ardı etmeyi tercih ederler. Doğru ortaya çıktığında bile yalan söylerler. Çünkü başkalarını kandırmak onların işidir.

alıntı: filoji

You may also like...