Görmüyor musun?

Sen yoksan bir eksiğiz diyorlar, gidiyorsun en uzak yerden bile izlemek için 40 TL istiyorlar, hepsini tek tek tanıyorsun biliyorsun hiç biri seni tanımıyor, soğukta donma pahasına maçlarını izliyorsun, hepsi lux arabasına binip evine gidiyor sen otobüsle dönüyorsun, trilyonlar kazanıyorlar sana bir çay bile ısmarlamıyorlar, evin her tarafını renkleriyle resimleriyle donatıyorsun oysa beraber çekilmiş hiç bir resminiz yok, tutku aşk sevgi ile bağlanıyorsun hiç satmıyorsun ama onlar üç kuruş fazla para veren takıma gitmekte tereddüt bile etmiyorlar, yetmiyor dönüp sana bide gol atıyor atarken sevinmeye devam ediyor profesyonellik deyip işin içinden çıkıyorlar.

Sen GOOL diye bağırdığında golden başka bir şey olmadığını onların hesaplarına primler yattığını görmüyor musun? Her seferinde aynı şey oluyor çok fena kandırılıyorsun görmüyor musun?

Meşguliyetiyle kaybedilen saatler, geçen ömür. Her hafta maç sonuçlarıyla yatıp kalkıyor insanlar, tartışıyorlar. Evlerinden kalkıp kahvehaneye veya kafelere gidiyorlar. Söz söyleyince de “evde oturup fasulye mi ayıklayalım, çamaşır mı serelim? Sen kendine bak” Diyorlar. Herkes halinden memnun. Kimsenin ruhu bu kadar inceliği bile anlamıyorl. Malesef…

İki kardeş ağız almaz küfürler ediyor derbiden sonra yorumlamalar yaparken Küsüp yıllarca konuşmayanlarmı onlar apayrı yere sahip aslında.

Derbide kaçırılan bir gol kadar önemsenmiyor kaçırılan bir vakit sabah namazı…

Sevinilmiyor

Atılan bir gol kadar yetimler..

Verilmiyor tribünlere verilen değerli paralar..

Pardon onun yeri ayrı bunun yeri ayrıydı değilmi?

You may also like...