Gerçekten Önemli Bir Bilgi

Sosyal medyada vefat etmiş Müslümanların fotolarını PAYLAŞMAYIN!

(CENAZE MAHREMDİR ALLAH RIZASI İÇİN DİKKAT EDİN!!!)

Uzun diye okumamazlık etmeyelim gerçekten önemli bir bilgi. En fazla 5 dk.

Bu sene Pulitzer ödülünü kazananlar can çekişen Suriyeli göçmenlerin fotoğraflarıyla alkışlandılar.

Acı içinde kıvranan insanların resmini çekebilen bir çakala “insan” denebilir mi? (çakalları tenzih ederim) Bir çocuk ölürken fotoğraf çekebilen sen artık insan değilsin!

Kanlı foto paylaşarak bir işe yaradığını vehmeden kardeşlerimiz bilmeden zalimlere hizmet ediyorlar.

Âlimlerin söylediği gibi ceset, dışkı, müstehcen resimler göz nurunu alır. Mesleği morg veya dışkı tahlili olan müstesna.

Ceset ve işkence görsellerini DAEŞ, İsrail ve ABD ordusu kasıtlı olarak yayar. Korku salmak işlerine gelir.

Acı içinde kıvranan Müslümanların fotolarını yayarak İsrail'e hizmet ediyorsunuz çünkü öğrenilmiş güçsüzlük hissini yayıyorsunuz. “Biz adam olmayız” önkabulünü.

Fotoğraflarını yaydığınız cesetlerin sahibi olan Müslümanlardan izin aldınız mı? Demek ki kul hakkına girdiniz.

Annenizin yahut evlâdınızın cesedinin fotoğraflarının Avrupa'da, Amerika'da elden ele gezmesini ister misiniz? Siz de başkasına yapmayın.

11 Eylül saldırısından sonra Amerikalılar ve Charlie Hebdo'dan sonra Fransızlar ceset fotosu yaymadı. Güçsüz görünmek istemediler.

Ya siz?

Müslümanlar ölünce dünyanın tepkisiz kalmasının bir sebebi belki de çok FAZLA Müslüman cesedi görmeleridir? Alıştılar. Alıştırdınız.

Ortalama bir Alman, Japon, Fransız yılda 2 kedi ölüsü görmez ama binlerce Müslüman ölüsü görür. Katliamları sıradanlaştırıyorsunuz.

Müslüman ölülerine siz saygı göstermezseniz bunu bir Amerikalıdan, Hollandalıdan nasıl beklersiniz? Ceset fotoğrafı yaymayın.

Gassal ceset yıkarken ölüye hürmet eder. Giysileri parçalanmış Müslüman kadınların mahremine dahi saygı göstermeyen fotoları yaymayın.

Müslümanlar bugün birçoklarınca insandan bile sayılmıyorsa Müslümanı eşya gibi gösteren ölü sevicilerimizin payı büyük.

Kanlı resimleri “paylaştım” diyorsun. Sana ait olmayan cesedin fotosu senin mi? Yoldan geçen adamın resmini izinsiz çekebiliyor musun?

Canlı ya da ölü, izinsiz çekilmiş fotoğraf çalıntıdır. Ölmüş Müslümanlardan çaldığın fotoları internette yayarak günah işliyorsun.

Kanlı fotolarla ALLAH'a değil Twitter ve FaceBook'a dua eden tipler türedi. “Kahhar isminle şunu yap, bunu yap..” O bilir ne yapacağını.

Sen nerede duruyorsun?

Tıklamak cihad değildir. Esed'e lanet etmeden evvel nefsinle savaş.

Ordular düşmanın moralini bozmak için yaralı ve ölülerin küçük düşürücü fotoğraflarıyla propaganda yaparlar. Kanlı foto yayanlar düşmana yardım ediyor.

Abu Graib ve Guantanamo'da çekilen fotoğraflar kaza değildi. Müslümanları aşağılamak ve insanlıktan dışarı atmak için kullanıldı. Aşağılamak öldürmekten güçlüdür. Düşmanın savaşma isteğini ortadan kaldırır.

Müslümanların acısını fotolarla yaymayın. DAEŞ'in propaganda filmlerinde birkaç kamera kullanıldığı belli. Bu görselleri yaymak için çekiyorlar. Bazıları da aptalca yardım ediyor.

Düşmanlarımızın propagandalarına yardım edecek kadar ahmaklar var içimizde. Onların yüzünden düşmanla savaşmaya sıra gelmiyor.

Cesedimizden para ve ödül kazanmaya gelmiş bu leş kargalarına kapıyı açmayın. Ceset, yaralı fotosu “paylaşmayın”.

Cenaze mahrem bir şeydir. Lütfen yaralı veya ölmüş insanların fotoğraflarını yaymayın. Zalimin yaydığı korkuyu arttırmayın.

İnsanlığı yahut Müslümanları uyarma bahanesi geçerli değil. Kanlı fotoyla birileri uyanacak olsaydı uyanırdı.

El kapısında dövünmeyin. Birleşmiş Milletler'in görevi barış değildir. BM zulmün noteridir. İsrail'i tasdikten başka ne yaptı?

Uluslararası kuruluşların ve haber ajanslarının yöneticileri, bütçesi vs ABD, FR ve Britanya'dan. Dünyadaki silahların %80'i gibi.

Dünya kamuoyunu uyandıramazsınız çünkü dünyanın durumundan rahatsız olan böyle bir kamuoyu yok.

Kanlı foto yayarak kimseyi uyandıramazsınız. Amerikalılar birbirlerini öldürüyor. Her yıl 40.000 intihar. Fransızlar kendi polislerinde tekme yiyor.

Bir Amerikalının polis tarafından öldürülme ihtimali bir terörist tarafından öldürülme ihtimalinin 55 katı

Alıntıdır. Daha çok kişinin okuması için lütfen paylaşalım.

You may also like...