Gece Geç Saatlere Kadar Uyuyamayanların 5 Ortak Noktası

1. Fazla düşünürler

Gün içerisinde olup bitenler, karşılıklı konuşmalar, sokaktaki kedi ve daha çok fazlası… Gece geç yatağa giren insanların en belirgin özelliklerinden birisi fazla düşünmeleridir. Bu düşünceler kimi zaman karşı komşu, kimi zaman bir kitap ya da film hakkında, kimi zaman ülkenin durumu üzerine olabilir. Her ne olursa olsun bu kişiler kendilerini olaylar üzerine düşünmekten alıkoyamaz.

2. Farkındalık seviyeleri diğer insanlardan daha yüksektir

Diğer insanların kolaylıkla göz ardı edebildiği olayları onlar detaylıca inceleyerek üzerine düşünürler. Örneğin televizyonda ya da gazetede görülen bir haberi çoğu kişi izleyip geçerken bu kişiler onun üzerine düşünerek konu hakkında çok yönlü bir analiz yapabilirler. Etraflarını saran şeylerin bilincindedirler.

3. Öğrenmeye meraklıdırlar

Belli bir yaşı geçtikten sonra insanların büyük çoğunluğu öğrenmeyi bırakır. Ancak bir kısım insan bu özelliğini ölene kadar sürdürür. Tesadüfi olmayan bir şekilde bilgiye daima aç insanlar, hayatlarının bir dönemlerinde mutlaka uyku problemleri yaşarlar. Bunun temel sebebi çoğu insan zihnini zorlamaktan kaçınırken, bu gruptaki insanlar beyinlerini sürekli yeni şeyler öğrenme amacıyla aktif halde tutarlar. Uyku zamanı yaklaştığında ise gün boyu aktif olan beyin doğal olarak kendini kapatmakta zorlanır ve uyku problemleri baş gösterir.

4. Daima sorgularlar

Bu gruptaki insanların bir diğer belirgin özelliği ise kendilerine dayatılan hiçbir şeyi sorgusuz sualsiz kabul etmemeleridir. Daima bir gerçek arayışı içindedirler. Mantıklı ve tutarlı bir açıklaması bulunmayan şeyleri kabul etmekte oldukça zorlanırlar. Diğer insanlar bu gibi durumlarda bir sakınca görmeden başlarını yastığa rahatça koyabilirken, bu gruptaki insanlar için böyle bir durum söz konusu değildir. Tutarlı ve mantıklı olmayan şeylerle barışık bir şekilde rahatça uyuyamazlar.

5. Güçlü Bireylerdir

Bütün genellemeler yanlış olsada, yukarda sayılan sebeplerden ötürü bu insanlar çoğunlukla güçlü bireylerdir. Öğrenmeye olan merakı ve sorgulayan düşünce yapılarından ötürü gündelik hayatlarında sıkıntılar çekselerde bununla başedecek cesarete her daim sahiptirler. Çünkü onların uykularını kaçıran şeylerin hepsi, başlarına gelecek kötü şeylerle başedebilecek gücü onlara katmıştır. Diğer insanların pes ettiği noktada onlar sabırla bekleyebilirler. Tıpkı uykusuz saatlerin sonunda sabahı bekledikleri o uzun geceler gibi…

alıntı:

filoji.com

You may also like...