Freelance Editör Olmak ve Para Kazanmak

Araştırma merakınız yada haber hazırlama gibi konularda tecrübeli yada hevesliyseniz, yeteneklerinizi online platformlarda sergileyebilir ve düzenli bir ek iş sahibi olanağı yakalayabilirsiniz.

Editörlük hizmeti için önce kendimize ait bir odayı, çalışma ofisi haline getirmeliyiz. Bir internet sitesine de ihtiyacımız olacaktır. Günümüzde sayıca bulunan internet siteleri ve bloglar, müşterileri için makale yazarları aramaktalar. Bu sitelere editörlük hizmeti için başvurabilirsiniz. İş ilân sitelerini günlük olarak takip etmeli ve kendimize uygun bir editörlük hizmeti arayan kişilerle anlaşabiliriz. Online forumlarda editör ve yazarların bir araya geldiği kısımlar vardır. Bu alanlarda sürekli takip halinde olmalı ve bize uygun olanağı yakalamalıyız.

Freelance Editör Olmak ve Para Kazanmak
Freelance Editör Olmak ve Para Kazanmak

Ziyaretçi sayısı yüksek olan internet sitelerine içeriklerimizi gönderebilir ve sürekli tıklanan bu sitelerde bizim içeriklerimiz de yeterli tıklamayı alarak kendi reklamını kendi yapmış olur. İlk etapta müşterileri etkilemek için ücret talep etmemek de yerinde bir karar olabilir. Güvenilirlik kazanmak adına ise online katıldığımız internet sitelerini ve daha önce çalıştığımız müşterilerimizi referans gösterebiliriz.

Editörlükte aranan birkaç özellik bulunmaktadır.

Bir konu hakkında detaylı araştırma yapabilmemiz, yazma dilini akıcı bir şekilde kullanabilmemiz, yazım kurallarına uymamız ve WordPress bilgisine sahip olmamız yeterli olacaktır. Özgeçmişinizin de sağlam olması önem arz etmektedir. İlk olarak bedava internet sitelerinde kendimizi geliştirmeli daha sonra kendi internet sitemiz ya da blog’umuzda editörlüğe başlayabiliriz. Günlük yazı adetine bağlı değişebilecek kazanç miktarlarını ayırdığımız zamana göre hesaplamak mümkündür. Günümüz şartlarında fazla yorulmadan yapılabilecek işler arasına giren editörlük, sürekli her sektörde aranan bir nitelik olarak, birçok iş ilânında kendinden bahsetmektedir.


Gerekli araştırmalar yapılarak editörlük yapmaya başlayabiliriz.

Ön koşulları sağladığımız sürece artık farklı takipçiler kazanarak, çevremizi genişletebilir ve bu sayede bizleri tavsiye edecek olan kitlelerle sürekli iletişim halinde kalabiliriz. internet ve sanal platformların yeteri kadar tercih edildiği bugünlerde imkanlarımız elverişli ise beklemeye gerek kalmadan tercihimizi yapmalıyız. Özgeçmişimizi hazırlamalı ve belirli müşterilerle irtibata geçilmeli, sitelerde ve pazarlama ortamlarında adımızın geçmesi için varsa ürünlerimizin tanıtımını yapmalı ve işin ucundan tutmalıyız. En son yok olabilecek sektördür internet sektörü. Değerlendirmediğimiz sürece hep başkalarının yararına olacaktır. Şimdi geçelim ofisimize ve kararımızı verelim. Editörlük hizmetlerine bakalım ve başvurularımızı yaparak, istediğimiz yerden başlamak için araştırmalarımız ile birlikte sektörün içinde yer bulalım.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR