En Uygun Doğum Günü Hediyeleri


            Doğum günlerinin vazgeçilmezi elbette ki hediyelerdir. Fakat ne tür bir hediye alınırsa daha uygun olacağına bir türlü karar verilemez. Annenin, babanın, kardeşin, arkadaşın ve sevgilinin doğum günü hediyeleri için beklentileri başka yöndedir. Ailede doğum günleri en çok önemsenen kişi çoğunlukla annelerdir. Onlar için en uygun hediyeler doğum gününün birkaç gün öncesinde aranmaya başlanır.

            Anneler için hediye önceliği elbise, çanta ve ayakkabıdır. Ayrıca mutfak eşyaları veya ev için dekoratif eşyalar tercih edilebilir. Doğum günlerinde babalar için ise eskiden beri süregelen bir gelenek olan kravat tercih edilebilir. Fakat bunun dışına çıkarak saat ya da rahat ve geniş bir televizyon koltuğu da düşünülebilir. Kız kardeşler için kolye ve bileklik, erkek kardeşler için ise bilgisayar oyunları iyi birer tercih olabilir. 

Doğum Günü Hediyeleri
Doğum Günü Hediyeleri

Doğum günü için sevgiliye ve yakın arkadaşa el yapımı hediyeler     

  Anılardan oluşan renkli ve sevgi dolu bir defter yapılabilir. Bu defterin içine çekilen fotoğraflar, gidilen sinema ve konser biletleri, güzel kokulu çiçekler konularak her sayfaya ayrı ayrı sevgi cümleleri yazılabilir. İkinci ve bir o kadar özel el yapımı hediye seçeneği ise kavanozun içine her gün için yazılıp atılmış sevginin tarif edildiği küçük renkli kâğıtlar olabilir. Sevgiliye ya da yakın arkadaşa kavanoz hediye edilerek her gün birer tane okuması istenebilir.

Uygun fiyatlı doğum günü hediyeleri

Herkes doğum günü hediyeleri almak için yüksek bir bütçe ayırmak istemeyebilir. Bu gibi durumlarda daha uygun fiyatlı hediyeler tercih edilebilir. Örneğin; üstünde renkli ve eğlenceli resimler, yazılar ya da karikatürler bulunan bir kupa hediye edilebilir. Kupa hem karşıdaki insanı mutlu eder hem de çok ekonomik bir doğum günü hediyesidir. Ayrıca yastık veya uyku için göz bandı da iyi birer tercih olabilir.

Doğum Günü Hediyeleri
Doğum Günü Hediyeleri

Sürpriz doğum günü partisi fikirleri

Ev süslenip arkadaşlar gizlice çağrılarak doğum günü olan kişi beklenerek ona sürpriz yapılabilir. Eğer baş başa kalınmak isteniyorsa da ev kırmızı renkli ve kokulu mumlarla süslenip, leziz bir sofra hazırlanarak da romantik ve unutulmayacak bir doğum günü sürprizi fikri oluşturulabilir.
            

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR