Dedikodu

Bir kadın, komşularından birisi hakkında bir dedikoduyu yayıp duruyordu. Birkaç gün içinde bütün köy dedikoduyu duydu. Dedikodunun kurbanı, derinden yaralandı ve incindi.

Dedikoducu kadın daha sonra yaptığından pişman oldu ve çok üzüldü. Hatasını nasıl tamir edebileceğini sormak için bilgeye gitti.

“Pazara git.”dedi bilge. “Bir tavuk al ve onu kestir. Eve dönerken tüylerini yol ve yol boyunca yere at.” Nasihatın garipliğine şaşırsa da, denileni yaptı kadın. Ertesi gün bilge bu defa şu tavsiyede bulundu:

“Şimdi git ve dün attığın bütün o tüyleri topla ve bana getir.” Kadın aynı yolu izledi, ama umutsuzluk ve korku içinde gördü ki, rüzgar bütün tüyleri uçurup götürmüştü. Saatler süren arayışın sonunda elinde sadece birkaç tüyle dönebildi. “Görüyorsun.” dedi yaşlı bilge.

“Onları yere atmak mümkün, ama geri toplamak imkansız. Dedikodu da öyle. Dedikodu yapmak ne kadar kolaysa, dedikoduyla işlediğin hatayı telafi etmen de o kadar zordur.”

İsminin yanına yazdığın Resulun hürmetine ALLAH’ım Hasta olan hasta olupta bizlerden dua bekleyen tüm hasta kardeşlerimize şafi isminle şifa nasip et ve onlara birdaha hastalık nasip etme. Bizleride zor hastalıklarla imtihan etme AMİN

OKUDUYSANIZ BEĞEN BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞ !

You may also like...