Bunlar Kim Biliyor musunuz?

Resmin sağ tarafındaki kişinin ismi bir zamanlar Josef’idi, amerikalı. Başlarda aşırı hristiyan bir peder’idi. “Müslümanlar saçma bir çöl’de bulunan, şaçma bir kara kutu’ya ibadet ediyorlar” diye müslümanlar’la dalga geçiyordu.

Resmin sol tarafında’ki kişinin ise ismi, Abdullah Kasım’dır, kendisi arab’tı. O ilk başlarda büyük bir İslam davetçisiydi, o kadar çok tevhid için davet yaptı ki her kes ona “çağımızın İbni Teymiye’si” diyordu. “İslamın paganizm ile savaşı” isimli kitabı, tüm İslam aleminde çok iyi karşılandı.

Ama zamanla her şey değişiyor:

Abdullah Kasım lübnanlı bir hristiyan kız ile tanışıp, yavaş yavaş İslam’dan uzaklaştı ve en sonunda ateistliğini ilan etti. 1996 yılında kâfir olarak öldü.

Amerikalı peder Josef ise, İslamı kabul edip ismini Jusuf Estes olarak değiştirdi. 75 yaşında ve Amerikanın en ünlü ve en etkili İslam davetçilerinden birisi’dir, davasına hala hizmet etmekte.

Nâsirüddin el-Elbânî’nin çok güzel bir sözü vardır:

” Allahın yolu çok uzundur. Biz o yolda kaplumbağ’nın adımları ile ilerleriz. Ama bu yarışta önemli olan, o yolun sonuna ulaşmak değil, önemli olan o yolda ölmektir.”

Bunlar Kim Biliyor musunuz?
Bunlar Kim Biliyor musunuz?

Allah bize O’nun yolunda ölmeyi nasip etsin. Bizi imansız ölümden korusun.

Allah cc.ayette derki bazı insanlar cehenneme bir adım kala müslüman olup cennete bazı insanlar ise cennete bir fersah kala dalalete sapip cehenneme giderler…

You may also like...