Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Sabah Kalktığınız Gibi Su İçeceksiniz

Japon kadınlar genellikle fit ve sağlıklı görünümleriyle bilinirler. Bunda genetiğin bir katkısı olsa da, birçoğu sabah rutinlerinin sağlıklı kalmalarında yardımcı olduğunu söylüyor. Japonya'da kadınlar genellikle sabah kalktıkları gibi su içerler.

Şuan bu alışkanlık Japon kültürünün bir parçası olarak görünse de, bilimsel açıklamalar düzenli olarak su tüketmenin birçok hastalığa iyi geldiğini kanıtlar yönde. Japonya'da obezite ve diyabet popülasyonu oranı Amerika gibi batı ülkelerine göre daha az. Bu onların sabah rutinlerini uygulamak için yeterli bir sebebe benziyor.

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Sabah Kalktığınız Gibi Su İçeceksiniz

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Sabah Kalktığınız Gibi Su İçeceksiniz

Neden Su İçmek Bu Kadar Önemli?

İlk olarak vücudumuzun %70'i su olduğundan su tüketmenin önemi bu noktada çok büyük. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığı zaman kısa veya su tüketiminin azlığına bağlı olarak uzun süreli sorunları ortaya çıkabilir.

Uzun süreli dehidrasyon romatoid artrit, hipertansiyon, hemoroid, göğüs kanseri, verem, böbrek taşı, sinüzit, rahim kanseri gibi hastalıklara neden olabilir.

Her sabah kalktığınızda mutlaka 1 bardak su tüketin ve vücudunuzun uyurken kaybettiği suyu geri kazanmasına yardımcı olun.

Su İçerek Nasıl Daha Sağlıklı Olabilirim?

Uygulamanız gereken adımlar birçok hastalığı tedavi etmenize yardımcı olacak, kanıtlanmış methodlardır. Ayrıca bu methodu düzenli olarak uygularsanız gün boyunca kendinizi dinç ve canlanmış hissedeceksiniz.

Sabah uyandıktan sonra 4 kez yaklaşık olarak 160 ml su tüketin. Bunu aç karna yapmayı unutmayın.
Su içtikten sonraki 45 dk hiçbir şey yemeyin.
Yemek yemeden 30 dk önce su için. Fakat yemek yedikten sonraki 2 saat boyunca hiçbir şey yememelisiniz.
Eğer aç karnına 4 bardak su içemiyorsanız, 1 bardakla veya içebildiğiniz miktarla başlayabilirsiniz.
Bu Method Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?
Diyabet ve yüksek kan basıncına sahip olan hastalar için: yaklaşık 30 günde

Kabız ve gastrit hastaları: yaklaşık 10 günde

Tüberküloz hastaları: yaklaşık 90 günde

Aç Karnına Su İçmenin Mucizevi Faydaları

1.Toksinlerden Kurtulmanıza Yardımcı Olur.

Su içmek bağırsaklarınızın görevini yerine getirmesinde büyük yardımcıdır. Geceleri vücudumuz kendini onarır ve toksinleri def eder. Sabahları aç karna su içtiğinizde zararlı toksinleri vücudunuzdan atmak için bir adım atmış olacaksınız, daha sağlıklı ve canlanmış hissedeceksiniz. Çok su tüketmek kas hücrelerinin ve yeni kan hücrelerinin üretimini arttırır.

2.Metabolizmayı Güçlendirir

Aç karna su içmek metabolizmanızı güçlendirmek için en kolay yollardan biri. Bu yöntem ağır diyet uygulayanların listesinin en başında yer alır. Güçlü metabolizma güçlü bir sindirim sistemi demektir. Eğer hazmınız kolaylaşırsa diyetinizi uygulamak da o kadar kolay olur. Sabah uyandıktan sonra hemen su içmek kalın bağırsağınızın görevini yerine getirmesine yardımcı olur.

3.Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Vermenizi Sağlar.

Sabah aç karna su içmenin toksinlerden arındırdığını artık biliyoruz. Kilo vermeye çalışanlar da bu yöntemi uygularlarsa sağlıklı bir yoldan kilo verebilirler. Aynı zamanda aç karna su içtiğiniz için açlık hissiniz azalmış olacak ve daha az yeme ihtiyacı hissedeceksiniz. Yani normalden daha fazla besin tüketmeniz önlenmiş olacak.

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Sabah Kalktığımız Gibi Su İçeceksiniz

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Sabah Kalktığımız Gibi Su İçeceksiniz

4.Mide Ekşimesi ve Hazımsızlığı Hafifletir.

Hazımsızlık midedeki asidin artmasıyla oluşur. Mide ekşimesi ise mide asidinin yemek borusuna ilerlemesiyle meydana gelir. Aç karna su içtiğinizde mide asidinin işlevini azaltmış olursunuz. Bu sayede bu problemleri önleyebilirsiniz.

5.Cildin Daha Parlak ve Sağlıklı Bir Görünüme Kavuşmasını Sağlar.

Cildin susuz kalması kırışıklıklara ve gözeneklerin büyümesine sebep olur. Bu sonuç aç karna 500 ml'lik su içen insanlar üzerinde bir deney yapıldıktan sonra gözlemlendi. Açken su içmek kan dolaşımını arttırırken aynı zamanda cildin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

6.Parlak, Sağlıklı ve Yumuşak Saçlara Sahip Olmanıza Yardımcı Olur.

Vücudunuzun susuz kalması saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını önler. Bol bol su tüketmek saçınızı besler ve saç tellerini güçlendirir. Gün içerisinde vücudunuzu susuz bırakmak saçlarınızın nemsiz kalmasına ve saç tellerinizin zayıflamasına yol açar.

7.Böbrek Taşını Önler.

Sabah kalktığınızda hemen bir bardak suya yönelmek böbrek taşından kendinizi korumanız için çok önemlidir. Aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarını da azaltacak olan bu yöntem birçok bakteriden de korunmanızı sağlar.

8.Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir.

Kan akışının dengeli olması bağışıklık sisteminizin güçlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Mideniz boşken su içerseniz, kan dolaşım sisteminizi harekete geçirerek, kan akışınızı dengelemeye yardımcı olacaksınız. Güçlü bir metabolizmaya sahip olmak birçok hastalıktan korunmanın ve onlarla baş etmenin ilk şartıdır.

alıntı: Filoji

You may also like...