Brad Pitt’den Aşk Üzerine Kalbinize Dokunacak Tavsiyeler

Brad Pitt'in ağzından dinliyoruz;

Şu bir gerçek ki, ben bir ilişki uzmanı olmaktan çok uzağım. Dönüp baktığımda yaptığım bazı şeyleri başka türlü yapmak isterdim ancak biliyorum ki, artık bunun için çok geç. Sevdiği bir kadınla 11 yıl evli kalmış ve sonunda ayrılmak zorunda kalmış bir adam olarak yapabileceğim tek şey neleri yanlış yaptığımdan yola çıkarak sevdiği adamı ya da kadını elinde tutmak isteyenlere tavsiyeler vermek;

Asla flört etmeyi bırakma

Hiçbir zaman sevdiğin kadını garanti altında görüp ona gösterdiğin ilgiyi azaltma. Zaman geçtikçe bunu unutabilirsin ancak ilk zamanlar onunla olduğun için ne kadar şanslı isen, hala o kadar şanslısın. Aşkını tembelliğe kurban etme.

İyi yönlerini görmeyi bırakma

Onu sevmeni sağlayan yönlere çabuk alışma. Zaman geçtikçe onu farklı kılan ve seni ona yakınlaştıran şeylerin sıradan şeylermiş gibi gözükmesine izin verme. Herkesin kötü yönleri vardır. Ancak bunların kalbini soğutmasına izin verip vermemek senin elinde.

Brad Pitt'den Aşk Üzerine Kalbinize Dokunacak Tavsiyeler

Brad Pitt'den Aşk Üzerine Kalbinize Dokunacak Tavsiyeler

Onu değiştirmeye çalışma

Evet zaman geçtikçe onun sana uymadığını düşündüğün yönleri gözüne daha çok batmaya başlayacak. Ancak bunları değiştirmeye çalışmamalısın. Çünkü sen farkında olmasan bile, seni ona aşık eden şeylerin içinde sana uymayan bu yönleride var. Onu olduğu gibi kabul et, Seni sinir etse bile…

Brad Pitt'den Aşk Üzerine Kalbinize Dokunacak Tavsiyeler

Brad Pitt'den Aşk Üzerine Kalbinize Dokunacak Tavsiyeler

Hata yaptıysan sorumluluğunu kabul et

İlişkilerde yoğun duygular işin içine girdiğinde, ağızdan çıkan bir söz sanıldığından çok daha büyük etkiler yaratabilir. Böyle durumlarda bahanelerin ardına sığınıp kalbini soğutma. Bahanesi ne olursa olsun, kırıcı sözü sen söyledin ve bunu telafi etmek zorundasın. Özür dilemekten çekinme. Unutma o bir yabancı değil.

Beraber gülmeyi unutma

Onunla eğlenmeyi, yeri geldiğinde saçma şeyler yapmayı asla bırakma. Hayat mücadelesi ne kadar zor olursa olsun, seni sıkıcı birine dönüştürmesine izin verme. Sevdiğin kişiyle yanyana olduğunda küçük şeylerde mutluluğu bulmak sandığından daha kolay.

Onu her zaman öncelikli listesinin en başına koy

İşin, finansal durumun, arkadaşların ve diğerleri… Eğer bir insanı gerçekten hayatının merkezine koyduysan, o kişi bunların hepsinden, her zaman daha önemli olmalıdır. Sevdiğiniz insanın her zaman yanınızda olduğunu bilmek, bazen onu ikinci plana atmanıza sebep olabilir. Bunu yaptığınızı farkettiğinizde kendinizi durdurun ve sizin için asıl önemli olan kişinin kim olduğunu hatırlayın.

Rol yapma

Ona güçlü görünmeye çalışma. Kırıldığında bunu göster. Aranızda görünmez bir duvarının örülmesine izin verme. Duygularını her zaman doğru bir biçimde aktar. Sen bunu yaptığında oda sana aynı şekilde karşılık verecektir.

Affetmeyi öğren

Evet herkesin kırmızı çizgileri vardır. Ancak bu kırmızı çizgiler aşılmadığı sürece her şeyi affetmeyi öğrenmelisin. Özür dileyen ve yanlış yaptığını bilen birine karşı hala savunma modunda olmanın hiçbir manası yoktur. Hele hele bu kişi birçok şeyi beraber paylaştığın ve bir parçan olarak gördüğün biriyse.

Çeviri alıntı:

Filoji

You may also like...