Araba Dolandırıcılığı

İstanbul’da lokantacılık yapan esnaf abimiz araba satın almak ister. İnternetten bir araba ilanı görür ve arabayı beğenerek telefonla ilan sahibine ulaşır. Kendisi esnaf olduğu için işlerinin yoğun olduğunu ve aracı dükkana kadar getirmelerini rica eder…

Telefondaki şahıs “Tamam olur” der adresi ister ve aracı lokantaya kadar getirir. Esnaf abimiz aracı getiren satıcılara (2 kişi) araca ekspertiz yaptıralım diyor.

Satıcılar gayet rahat bir şekilde istediğin bir yere götürebilirsin diyorlar. Lokantasının hemen karşısında oto ekspertiz servisi var.

Aracı oraya götürüyorlar. Araç gayet temiz ve diri. Araçtan emin olduktan sonra satıcılara buraya kadar geldiniz size bir yemek yedireyim diyerek bunlara yemek söylüyor. Ardından çay ve tatlı ikramları..

Alıcı abimiz kendi mekanında olmanın verdiği özgüven ve rahatlıkla adamlara parayı tatlı faslında veriyor. Notere gidelim deyip kalkıyorlar. Notere giderken, birisi bir sigara alıyım diğeri de bende bir su alayım içim yandı diyerek arabadan iniyor. Abimiz 1 saat 2 saat bekliyor gelen giden yok. Araç Bir rent a car firmasından KİRALANMIŞ. Yani kiralık arabayı abimize satıyorlar.

Yani kazık yersen, en yakınının bile alay konusu olursun. Mağduriyet bir yana düşülen durum insanı çok üzüyor maalesef.

NOTERDEN Önce parayı vermemek gerekiyor..

(Alıntıdır)

You may also like...