Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dışarıya çıktığınız zaman en çok ne zaman düşündünüz, elbette kıyafet seçeceğimiz zaman. Her ne kadar çoğu zaman için akşamdan düşünüyor olsak bile; muhakkak dolabın karşına geçtiğimiz zaman ne giysek diye düşünüyoruz. Sadece kıyafet olarak düşünmemiz gerekiyor aslında, çünkü kıyafetin tamamlayıcısı olarak düşünebileceğimiz diğer tamamlayıcılar da aksesuarlardır. Gerek ayakkabı olsun gerek ise de çanta veya kolyeler olsun kıyafetimize çok daha farklı bir hava katıyor. Ama yanlış yaptığımız yerlerinden olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, çünkü bazı konuları çok abartıyoruz özellikle de konu aksesuar olduğu zaman ne buluyorsak takıyoruz ve bu yüzden de kıyafetlerimiz dayanılmaz bir hal alıyor. Aksesuar seçerken dikkat etmemiz gereken kısımlar var; sizlere o kısımlardan bahsedeceğiz.

Aksesuarda Önemli Kısımlar

O gün çok şık olduğunuzu düşünün, kıyafetinizi çok beğenerek giydiğinizi ama karşınıza çıkan o manzarayı bozan bir şeyler var; elbette aksesuarlar. Bir tane takmak isterken hepsini beğeniyorsunuz ve hepsini boynunuzda veya kolunuzda görüyorsunuz; yanlış. Büyük aksesuarlar kullanırken en fazla 4 adet olmasına özen göstermelisiniz, bir tane daha olsun derken bile kıyafetinizin önüne geçtiğini göreceksiniz ve kendinizi beğenmeyeceksiniz.

Aksesuarda Önemli Kısımlar: O gün çok şık olduğunuzu düşünün, kıyafetinizi çok beğenerek giydiğinizi ama karşınıza çıkan o manzarayı bozan bir şeyler var; elbette aksesuarlar.

Geniş Yaka ve Şal İkilisine Dikkat

Kışın modası denildiği zaman sizin de aklınıza battaniye tarzında ki atkılar geliyor mu? Geçen sezondan beri en çok kullanılan ve bu sezonda boyunlardan çıkmayan atkılar hem oldukça sıcak tutuyor hem de şık duruyorlar amam her zaman kullanılmaması gerektiğini de bilmek gerekiyor. Mesela geniş yakalı kabanlarda kesinlikle kullanmayarak kabanınızın yakasını göstermelisiniz. Eğer çok üşüyorsanız; küçük bir şalı içinize takabilirsiniz.

Geniş Yaka ve Şal İkilisine Dikkat: Kışın modası denildiği zaman sizin de aklınıza battaniye tarzında ki atkılar geliyor mu?
ve Şal İkilisine Dikkat

İri Takı Setleri

Takı setleri herkesin çok fazla kullandığı aksesuarlar arasındadır. Ama takıların boyutları oldukça önemlidir. Kimi setlere baktığımız zaman hep küpesi hem kolyesi hem de bilekliği oldukça fazla ama kimi setler ufak ve oldukça şık gözüküyor. Takı setlerine küçük ama daha şık olan setleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

İri Takı Setleri: Takı setleri herkesin çok fazla kullandığı aksesuarlar arasındadır.
İri Takı Setleri

Ayakkabı ve Çanta Rengi

Eskilerden kalan ve maalesef herkesin bir türlü vazgeçemediği noktalardan bir tanesi; ayakkabı ve çantanın renginin aynı olma durumu. Her ne kadar eski zamanlarda bu gerçek ortaya epeyce yayılmış olsa bile; artık bu demode akıldan vazgeçmeliyiz. Bunun yerine dokusu aynı ama renklerinin farklı olması çok daha fazla dikkat çekecektir.

Ayakkabı ve Çanta Rengi: Eskilerden kalan ve maalesef herkesin bir türlü vazgeçemediği noktalardan bir tanesi; ayakkabı ve çantanın renginin aynı olma durumu
Rengi

Vurgunuz Nerede?

Kıyafetinize mi yoksa aksesuarlarınıza mı dikkat çekmek istiyorsunuz, öncelikle buna karar vermelisiniz. İkisinin ağır basması, sizleri oldukça fazla gösterecektir, bu bakımdan dolayı da bir yerde dikkat çekmenizi öneririz.

Vurgunuz Nerede?: Kıyafetinize mi yoksa aksesuarlarınıza mı dikkat çekmek istiyorsunuz, öncelikle buna karar vermelisiniz.
Vurgunuz Nerede?

Saat Farkı

Saati en çok ne zaman kullanıyoruz, bu oldukça aşikar. Günlük yaşantımızda veya ciddi stillerimiz olduğu zaman kullanıyoruz. O halde bırakın saat aksesuar olarak en güzel durduğu yerde dursun. O zaman gece kıyafetlerinizden saati çıkarı ve sadece güzelliğiniz ve şıklığınızla gözler önünde bulunun.

Saat Farkı: Saati en çok ne zaman kullanıyoruz, bu oldukça aşikar. Günlük yaşantımızda veya ciddi stillerimiz olduğu zaman kullanıyoruz.
Saat Farkı

Yüzüklere Dikkat

Son zamanlarda en çok kullanılan yüzüklerden bir tanesi de şüphesiz ki; eklem yüzükleridir. Ama kalın eklem yüzükleri maalesef herkeste güzel durmayacaktır bunun yerine ince eklem yüzüklerini tercih ederek; parmaklarınızı ince gösterebilirsiniz.

Yüzüklere Dikkat: Son zamanlarda en çok kullanılan yüzüklerden bir tanesi de şüphesiz ki; eklem yüzükleridir.
Yüzüklere Dikkat

Eldivenler Yalnız Kalmasın

Eldiven kullanmak oldukça göze hoş gelen bir detay olmaya başladı. Eskiden pek kullanılmıyor olsa bile; artık o kadar çok kullanılıyor ki gözümüze hoş geliyor hatta. Ama dikkat edilmesi gerekilen bir yer var ki; eğer eldiveniniz ile aynı renk bir şeyler barındırmıyorsanız üzerinizde; pek de hoş görünmüyor.

Eldivenler Yalnız Kalmasın: Eldiven kullanmak oldukça göze hoş gelen bir detay olmaya başladı.
Eldivenler Yalnız Kalmasın

Sert Geçişlerden Kaçının

O kadar pastel bir tondan gitmişsiniz ki; ayakkabıya gelindiği zaman oldukça sert bir görüntü var ve bu pek de hoş durmayan bu görüntüden sıyırmalısınız kendinizi. Özellikle de pembe tonlarından gittikten sonra; siyah ayakkabı giymeyin; kıyafetinizi de pek hoş göstermeyecektir.

Sert Geçişlerden Kaçının: O kadar pastel bir tondan gitmişsiniz ki; ayakkabıya gelindiği zaman oldukça sert bir görüntü var ve bu pek de hoş durmayan bu görüntüden sıyırmalısınız kendinizi.
Sert Geçişlerden Kaçının

You may also like...