4 Bacak ve 2 Rahimle Doğmak

Dört Bacak ve İki Rahimle Doğup, Yaşayıp, Ölen Kadın: Josephine Myrtle Corbin

josephine myrtle corbin isimli kadının dört bacaklı bir kadın olduğunu, 59 yaşına kadar yaşadığını ve 5 çocuk sahibi olduğunu öğrendiğinizde siz de şaşıracaksınız. gelin birlikte bakalım bu kadına:

norm'dan farklı olarak doğmasına rağmen oldukça normal bir hayat sürdü. çoğu insan dört bacağının arkasındaki hikayenin tamamını bilmiyordu, gerçek şu ki, bu bacakların sadece bir çifti ona aitken, diğer ikisi dipygus olan ikiz kız kardeşine aitti:

kötü şekillenmesine rağmen, ikizinin minik vücudu sadece belden aşağıya doğru tamamen gelişti, her ayağında sadece üç ayak parmağı vardı

myrtle, kız kardeşinin uzuvları üzerinde tam kontrole sahipti, ancak etrafta o ayaklarla dolaşmak oldukça zor olduğu için onları hiç yürümek için kullanamadı.

myrtle, 19 yaşındayken clinton bicknell adlı bir doktorla evlendi. işte o zaman herkesin aklında olan soru cevaplandı. myrtle sahip olduğu iki vulvasını da kullanabilecek miydi?

4 kızı ve 1 oğlu oldu. söylentilere göre, tüm çocukları aynı vulvadan doğmadı. üçü birinden kalan ikisi de diğerinden doğdu. bu söylentinin doğru olup olmadığına bakılmaksızın, tıbbi olarak hala mümkündür.

george m. gould ve walter l. pyle'ın “anomalies and curiosities of medicine” adlı kitabında, her iki vulvanın da mensturasyon yaptığını ve her ikisinin de potansiyel olarak cinsellikte işlevsel olabileceği belirtildi.

kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Myrtle_Corbin

You may also like...