10 HAMLE İLE BAŞARIYI YAKALAYIN

Başarı kimseyi tesadüfen bulmaz gidip bileğiniz hakkı ile onu kazanmanız gerekmektedir.

Başarılı insanların özelliklerine ve verdikleri kararlara bakacak olursak sizin de başarılı olabilmek adına atabileceğiniz birçok adım vardır. Bu makalemizde birçok başarılı insanın ortak özelliklerini sizler için derledik, umarız bu yazımız başarıya giden yolda sizin için bir kılavuz olur.

Öğrenmeye Açık Olun
Hiçbir zaman bilgi edinmeye karşı kapalı olmayın, daima öğrenmeye açık olun. Özellikle de ihtiyacınıza yönelik konularda öğrendiğiniz birçok şey sizin faydanıza olacaktır. Öğrenmek, kendinize yapacağınız yatırımların başında yer almaktadır ve zamanı gelince bu yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alacağınıza emin olabilirsiniz.

Öğrenmeye Açık Olun: Hiçbir zaman bilgi edinmeye karşı kapalı olmayın,
Öğrenmeye Açık Olun: Hiçbir zaman bilgi edinmeye karşı kapalı olmayın,

Araştırmacı Olun
Gelişen teknoloji ve internet vasıtasıyla artık bilgiye ulaşmak çok kolay. Bu yüzden merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz konular üzerine mutlaka araştırmalar yapınız. Kimse size gerekli bilgileri altın bir tepside sunmayacaktır, siz araştırarak sizin için gerekli olan bilgileri edinmelisiniz.

Araştırmacı Olun. Gelişen teknoloji ve internet vasıtasıyla artık bilgiye ulaşmak çok kolay.
Araştırmacı Olun: Gelişen teknoloji ve internet vasıtasıyla artık bilgiye ulaşmak çok kolay.


Kolayca pes etmek veya kararsız olmak kişiye hiçbir şey kazandırmaz, bu yüzden kararlı olun ve kafanıza koyduğunuzu yapın. Başarısız bile olsanız her başarısız denemeniz size önemli bir deneyim olarak geri dönecektir, bu yüzden kararlı olun ve etrafınızdaki kişilerin olumsuz söylemleri sizi asla yolunuzdan döndüremesin. Unutmayın ki çevrenizdeki herkesin doğru bir olgu hakkında yanlış demesi onu yanlış yapmaz.

Kararlı Olun: Kolayca pes etmek veya kararsız olmak kişiye hiçbir şey kazandırmaz

Kendinize Karşı Dürüst Olun
İnsanlara karşı dürüst olmanız önemli ve güzel bir şeydir. Fakat daha da önemlisi kendinize karşı dürüst olmanızdır. Bu durum sizi daha objektif kılacaktır, olayları daha iyi yorumlayabilecek ve durumları daha iyi analiz edebileceksiniz. Doğru bir analiz ve yorumlama, doğru bir karar vermenin en önemli aşamasıdır.

Kendinize Karşı Dürüst Olun İnsanlara karşı dürüst olmanız önemli ve güzel bir şeydir.
Kendinize Karşı Dürüst Olun: İnsanlara karşı dürüst olmanız önemli ve güzel bir şeydir.

Sabırlı Olun
Birçok başarılı insanın özelliği sabırlı olmaktır. Maalesef ki hiçbir başarının veya yatırımın neticesi bir anda elde edilemez bu yüzden sabırlı olmalısınız ve sabırlı bir şekilde çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

Sabırlı Olun Birçok başarılı insanın özelliği sabırlı olmaktır.

İyi Analiz Edin
İçinde bulunduğunuz durumu her zaman bütün değişkenlerini göz önünde bulundurarak iyice analiz yapmanız gerekmektedir, bu durum sizin muhtemel bir yanlış karar verme olasılığınızı büyük bir ölçüde azaltacak bir unsurdur. Bu yüzden bir karar vermeden önce mutlaka durumu iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

İyi Analiz Edin: İçinde bulunduğunuz durumu her zaman bütün değişkenlerini göz önünde bulundurarak
İyi Analiz Edin İçinde bulunduğunuz durumu her zaman bütün değişkenlerini göz önünde bulundurarak

İletişim Yönünüzü Kuvvetlendirin
İletişim insanlar için olmazsa olmaz bir olgudur. İnsanlarla olan iletişiminiz ne kadar iyi olursa bu durum sizin yararınıza olacaktır bu yüzden mümkün olduğunca iletişim yönünüzü kuvvetlendirmenizi öneririz.

İletişim Yönünüzü Kuvvetlendirin İletişim insanlar için olmazsa olmaz bir olgudur.
İletişim Yönünüzü Kuvvetlendirin İletişim insanlar için olmazsa olmaz bir olgudur.

Doğru Bağlantılar Edinin
Hayatta birçok noktada insanların desteğine ihtiyaç duyabiliriz bu yüzden gerekli hazırlığı önceden yaparak hayatınız boyunca doğru bağlantılar edinin. İnsanlardan birçok konuda gerekli bilgileri edinebilir veya gerekli yardımları alabilirsiniz bu yüzden doğru insanlar ile doğru bağlantılar kurmanızı öneririz.

Doğru Bağlantılar Edinin
Hayatta birçok noktada insanların desteğine ihtiyaç duyabiliriz
Doğru Bağlantılar Edinin: Hayatta birçok noktada insanların desteğine ihtiyaç duyabiliriz

Örnek Alın
Hayatta örnek alınabilecek birçok başarılı mevcut. Sizde bu kişilerin hayatları, başarıya ulaşma yolları, aldıkları önemli kararları ve bu kararları neticesinde elde ettikleri üzerine detaylı araştırmalar yaparak başarılı insanların hangi noktalarda doğru kararlar verip başarıyı elde ettikleri hakkında fikir sahibi olabilir ve bazı noktaları kendiniz için örnek alabilirsiniz.

Örnek Alın: Hayatta örnek alınabilecek birçok başarılı kişilik mevcut.
Örnek Alın: Hayatta örnek alınabilecek birçok başarılı kişilik mevcut.


Kimi zaman başarıya ulaşabilmek adına risk almak gerekebilir, böyle durumlarda iyice analizlerinizi yaptıktan sonra eğer ki içinde bulunduğunuz durum risk alınabilecek bir durum ise gerekli riski almalısınız. Bilginiz olmadığı, iyi analiz edemediğiniz konularda şansınızın iyi gitmesi durumunu göz önünde bulundurarak risk almanız bir nevi kumar olacaktır. Kumar size kazandırabilir de kaybettirebilir de bu yüzden siz işinizi mümkün olduğunca sağlam adımlar ile yürütmelisiniz. Risk alırken birçok yönden yapacağınız değerlendirme ve analiz neticesinde doğru karar verebilme ihtimalinizi çok büyük bir ölçüde arttırmış olacaksınız.

Risk Alın
Kimi zaman başarıya ulaşabilmek adına risk almak gerekebilir
Risk Alın: Kimi zaman başarıya ulaşabilmek adına risk almak gerekebilir

You may also like...